اخبار

به مناسبت دهه حساب 100 حضرت امام (ره)؛

65 منزل واحد مسکونی بهسازی شده روستایی در شهرستان قروه افتتاح شد .

65 منزل واحد مسکونی بهسازی شده روستایی در شهرستان قروه افتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، به مناسبت گرامیداشت دهه حساب 100 حضرت امام خمینی (ره) و سالگرد تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ( 21 الی 31 فروردین ) ، طی مراسمی با حضور موحد امان اللهی فرماندار شهرستان قروه، رضا قادری مدیرکل بنیاد مسکن کردستان ،جمعی از مسئولین و مردم شریف روستای قاورمه دره یک واحد مسکونی بهسازی شده به نیابت از 65 واحد مسکونی بهسازی شده شهرستان قروه ، افتاح شد .

فرماندار قروه هم در خصوص مقاوم سازی مسکن‌های روستایی اظهار داشت: این اقدام بنیاد مسکن یک کار جهادی بود که صورت گرفته و با تلاش‌های مجموعه شهرستان قروه در این زمینه رتبه نخست را در کردستان دارد.

«موحد امان اللهی» با اشاره به سال رونق تولید، تلاش برای بهسازی خانه‌های روستایی برای آرامش ساکنان روستاها را مهم دانست و گفت: باتوجه به اینکه یکی از ارکان تولید در روستاهاست بنابراین فراهم آوردن زیرساخت‌ها برای روستاییان ضرورت دارد چرا که با وجود امکانات روند تولید هم به خوبی پیش خواهد رفت.

 

 

رئیس بنیاد مسکن شهرستان قروه نیز در این مراسم گفت : بعد از بارندگی سال ۹۵ که باعث تخریب تعدادی از واحدهای مسکونی در شهرستان شد، کارشناسی در پنج روستای «قاورمه دره، شیروانه، تکیه علیا، تکیه سفلی» آغاز گردید .

«محمدمهدی محمدی» تعداد واحدهای بازسازی شده را ۶۵ مورد دانست و اظهار داشت: برای این ۶۵ واحد یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات تسهیلات حوادثی هزینه شده و دلیل تأخیر در کار هم برای این بوده که ساخت و ساز تداوم داشته و شرایط موجود هم تأثیرگذار بوده است.

وی میزان تسهیلات پرداختی را شامل ۲۰ میلیون تومان برای هر واحد و ۵ میلیون تومان هم بلاعوض عنوان کرد و از مقاوم سازی ۸ هزار و ۵۸۷ واحد مسکونی در شهرستان قروه خبر داد که این میزان معادل بیش از ۷۵ درصد است.

65 منزل واحد مسکونی بهسازی شده روستایی در شهرستان قروه افتتاح شد .

بازدید [ 275 ]