اخبار

مدیر صندوق بیمه روستاییان کردستان:

6 هزار خانوار در قروه تحت پوشش بیمه روستاییان هستند

نشست توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان قروه برگزار شد
6 هزار خانوار در قروه تحت پوشش بیمه روستاییان هستند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه، فرماندار شهرستان قروه در جلسه توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان قروه که در سالن جلسات فرمانداری شهرستان قروه برگزار شد گفت : بیش از چهل سال از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران می گذرد و همواره حمایت از اقشار مختلف و مسئله بیمه مورد توجه و تاکید قرار گرفته است و آمار افراد بیمه شده در بیمه خدمات درمانی و تأمین اجتماعی گویای این مسئله است .

 

 

حسین الماسی برخورداری جامعه روستایی به ویژه کشاورزان از خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان وعشایر را ضروری دانست و به نقش بخشداران ، دهیاران و ادارات مرتبط مانند جهاد کشاورزی، تعاون روستایی، سازمان بهزیستی و کمیته امداد اشاره کرد.

 

 

در این جلسه همچنین مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان وعشایر استان کردستان با بیان اینکه 6 هزار خانوار در قروه تحت پوشش بیمه روستاییان هستند از کسب رتبه نخست استان در سه سال متوالی در سطح کشور خبر داد.

جبار احمدپور بعد از ظهر امروز سه شنبه در نشست توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان قروه اظهار داشت: در کل کشور 6 میلیون بیمه شده امکان مشمولیت در صندوق بیمه را دارند که از این تعداد، یک میلیون و 500 هزار بیمه شده اصلی تحت پوشش صندوق از سال 84 تا کنون قرار گرفته اند.

وی به تعداد بیمه شدگان در استان کردستان اشاره کرد و افزود: در استان از 134 هزار خانوار روستایی 65 هزار خانوار پوشش داده شده که 47 هزار خانوار به صورت مستمر بیمه پردازی دارند.

احمدپور همچنین از تحت پوشش قرار گرفتن 6 هزار و 712 خانوار در شهرستان قروه خبر داد و گفت: این میزان به تفکیک شامل 2 هزار و 149 خانوار در بخش چاردولی، 2 هزار و 341 خانوار در بخش مرکزی، 529 خانوار در بخش دلبران و هزار و 693 خانوار در بخش سریش آباد است.

به گفته وی بخش چاردولی دارای دو کارگزاری، بخش مرکزی سه کارگزاری، بخش دلبران یک کارگزاری و بخش سریش آباد با دو کارگزاری در زمینه بیمه اجتماعی روستاییا و عشایر فعال هستند.

احمدپور با بیان اینکه وضعیت شهرستان قروه از نظر تعداد بعد از شهرستان های سنندج، سقز و بیجار مناسب ارزیابی می شود، تصریح کرد: از سال 97 اقدامی در سطح استان شروع شده که بتوان وضعیت را اندازه گیری کرد و قبل از شروع هر سال سهمیه استان مشخص و ابلاغ می شود.

براساس سخنان وی سهمیه شهرستان در سال جاری هزار و 385 خانوار است که تا کنون 529 خانوار پوشش داده شده اند و باید تدابیر لازمی برای تحقق کامل سهمیه شهرستان صورت گیرد.

احمدپور از کسب رتبه نخست کردستان در سطح کشور در سه سال متوالی خبر داد و گفت: در حال حاضر در شهرستان قروه 405 خانوار حقوق بگیر، 38 خانوار از کار افتاده، 128 خانوار بازنشسته و 239 مورد فوتی وجود دارند.  

 

 

 

 

 

بازدید [ 227 ]