اخبار

فرماندار و رئیس ستاد انتخابات شهرستان قروه:

5500 نفر رأی اولی در انتخابات 2 اسفند به پای صندوق رأی می روند

در آستانه یازدهمین دوره انتخابات مجلس، نشست شورای اداری شهرستان قروه با تاکید بر حضور پرشور مردم در پای صندوق های رأی، برگزار شد.
5500 نفر رأی اولی در انتخابات 2 اسفند به پای صندوق رأی می روند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه، در ابتدای این جلسه امام جمعه قروه با بیان اینکه خط قرمز کشور ایران در انتخابات تکیه بر قانون است، گفت: انتخابات ارتباط مستقیمی با امنیت ملی دارد و حضور حداکثری مردم در این عرصه تأثیرگذار خواهد بود.

 

 

حجت الاسلام عابدین رستمی شامگاه سه شنبه در نشست شورای اداری شهرستان قروه با بیان اینکه اصل اول در انتخابات حضور مردم است، اظهار داشت: اسلامیت در جمهوری اسلامی وقتی می تواند اجرا و تبدیل به قانون شود که پشت آن یک پایه قوی و عظیم مردمی باشد و در واقع ورود مردم به عرصه های سیاسی تقویت همه جبهه را در بر دارد.

 

به گفته وی اصل حضور مردم برای دشمنان مهم است و نگاه آنان به این نیست که چه کسی وارد مجلس می شود و انتخاب مردم چیست.

 

رستمی با اشاره به اینکه دشمن قبل از انتخابات دو بسته سیاسی را برای خود مدنظر قرار داده است، افزود: اگر مردم در عرصه انتخابات حضور داشته باشند چگونه می شود و اگر حضور نداشته باشند چگونه خواهد شد، دو بسته ای که دشمنان بسیار روی آن کار می کنند.

 

وی سیاست های کلی نظام را دارای ارتباط مستقیم با مردم دانست و گفت که نگاه به درون و اقتدار ملی و امنیت ملی باید باشد.

 

بنا به سخنان امام جمعه قروه انتخابات در ایران با امنیت ملی ارتباط مستقیم دارد و تنها جایی که حضور در انتخابات با اصل امنیت ملی ارتباط دارد کشور ایران است.

 

رستمی در ادامه با اشاره به اندیشه سیاسی امام خمینی (ره)، تصریح کرد: بحث بر سر عوام فریبی نیست بلکه مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود مهم است و باید دانست که خط قرمز ایران در انتخابات تکیه بر قانون خواهد بود.

 

مطابق اظهارات امام جمعه قروه هرج و مرج سیاسی را جمهوری اسلامی نمی پذیرد و مسئولان در نظام باید قانون مدار بوده و نگاه امانت محور به صندوق های رأی داشته باشند.

 

وی با تأکید بر اینکه منفعت همه مسئولان نظام اسلامی بسته به حضور حداکثری مردم دارد خواستار حفاظت از آرمان های انقلاب و نظام، رهبری و شهدا و امام خمینی (ره) شد.

 

در ادامه امام جمعه اهل سنت قروه حضور مردم در انتخابات را عاملی برای خنثی کردن نقشه دشمنان دانست و خواستار رعایت اخلاق در تبلیغات توسط کاندیداها شد.

 

 

ماموستا ملاهاشم نوری شامگاه سه شنبه در نشست شورای اداری شهرستان قروه با اشاره به اینکه امروز توطئه دشمن بر روی انتخابات است، اظهار داشت: دشمنان با ترفندهایی که دارند به دنبال دلسرد کردن مردم برای حضور در انتخابات هستند لذا در این مقطع مسئولان باید نسبت به گذشته زمان شناسی بیشتری داشته باشند.

 

به گفته وی باوجود تمامی این نقشه های دشمنان، باتوجه به بیداری مردم ایران این بار هم تیر دشمنان به سنگ خواهد خورد.

 

نوری با بیان اینکه دشمن شیعه و سنی، کُرد و فارس نمی شناسد گفت که هدف آنان نظام اسلامی و همراهان این نظام است که مدیریت برای خنثی کردن این هدف حضور حداکثری مردم در انتخابات خواهد بود.

 

وی به نحوه تبلیغات کاندیداها اشاره داشت و افزود: باید فرهنگ حفظ شأن افراد در انتخابات رعایت شود و از تخریب ها به دور باشد.

 

نوری در ادامه از دو بعد داخلی خارجی نظام جمهوری اسلامی را دارای جایگاه ویژه ای دانست و بیان کرد: در بعد داخلی نظام بر مبنای مردمی قرار دارد که با حضور و فعالیت مردم در اجتماع دیده می شود و در بعد خارجی هم نظام در برابر تمام ابرقدرت های دنیا ایستاد و همین اقتدار کشور را نشان می دهد.

 

رئیس دادگستری قروه نیز در سخنانی تأمل برانگیز در این نشست نسبت به وجود یکسری تخلفات اداری و مشکلات مرتبط در شهرستان به شدت انتقاد کرد و خواستار انجام درست وظیفه شد.

 

 

حمیدرضا ملکی اظهار داشت: در این عرصه انتخابات که نگاه دشمن هم به آن است به فراخور مسئولیتی که داریم وظیفه بیشتری را بر عهده خواهیم داشت.

 

مطابق اظهارات وی مسئولان نباید خود را از مردم جدا کنند و به دنبال رضایتمندی باید باشند و اجازه سوءاستفاده داده نشود.

 

وی با اشاره به رونق تولید از بانک ها خواست که برای پیگیری پرونده ها باتوجه به وضعیت جامعه فرصت دهند به افراد چرا که با زندانی کردن بدهکاران بانکی نتیجه ای حاصل نمی شود.

 

وی همچنین از صدور مجوز برای معادن، برای حفاری در بستر رودخانه ها و خبر داد و گفت که وقتی پیگیری می شود که چرا این گونه محوزها صادر شده عنوان می کنند که از استان صادر کرده اند! باید مشخص شود چرا تعدادی از مجوزها از استان صادر می گردد؟

 

این مقام ارشد قضایی در قروه با بیان اینکه ما مسئولان مظهر اداری شهرستان هستیم یادآور شد: وقتی ما داریم در قبال خدماتی که ارائه می دهیم حقوق می گیریم لذا بهتر است به عنوان یک مسئول وظایف خود را درست انجام دهیم و راه بدبینی برای مردم را ببندیم.

 

همچنین در این جلسه که در راستای برگزاری انتخابات تشکیل شده بود، رئیس دفتر شورای نگهبان شهرستان قروه با تأکید بر رعایت امانت و حفظ بی طرفی در برگزاری انتخابات خواستار هدایت مردم برای حضور در پای صندوق های رأی شد.

 

اسماعیل اسدی شامگاه سه شنبه در نشست شورای اداری شهرستان قروه اظهار داشت: حرکت جهادی در دوم اسفند ادامه و تکمیل کننده حرکات دیگر در راستای دفاع از نظام جمهوری اسلامی است.

 

 

به گفته وی دشمن هرجا بخواهد ضربه بزند به فکر روز و هفته و ماه و سال نیست و در برنامه همیشگی خود در نظر دارد به نظام ضربه وارد کند.

 

اسدی با بیان اینکه آزمون دوم اسفند بهاری است برای همه، افزود: کاندیداهای تأیید شده گلچین نظام هستند که منتخب از میان آنان به مجلس ورود پیدا خواهد کرد لذا باید حضور مردم در انتخابات تقویت شود.

 

وی به انتخاب اصلح اشاره کرد و گفت که در بین کاندیداهای مدنظر باید با حفظ حرمت و بی طرفی به هدایت مردم برای حضور در پای صندوق‌های رأی پرداخت.

 

اسدی با اشاره به اینکه مردم ایران مشخص کرده اند که هرجا منظم حضور داشته اند، دشمن شکست خورده، تصریح کرد: صندوق محل امن حضور مردم و مورد احترام است لذا حفظ بی طرفی و امانت داری از اولویت‌های مسئولان در این زمینه خواهد بود.

 

فرماندار شهرستان قروه در جمع بندی این جلسه از تعداد بیش از ۱۰۰ هزار واجدین شرایط رأی دادن در قروه و وجود ۵ هزار رأی اولی در شهرستان خبر داد.

 

 

حسین الماسی شامگاه سه شنبه در نشست شورای اداری شهرستان قروه از وجود ۵ هزار و ۵۰۰ رأی اولی خبر داد و اظهار داشت: برای انتخابات تعداد ۱۰۵ هزار و ۳۰۰ نفر واجدین شرایط رأی دادن هستند که از این تعداد ۵۲ هزار و ۷۰۰ نفر را آقایان و ۵۲ هزار و ۶۰۰ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.

 

به گفته وی یک نماینده مجلس سه ویژگی مهم دارد ابتدا نماینده کل ملت است، سپس وظیفه قانون گذاری دارد و در نهایت نظارت بر تمامی موارد مرتبط مهمترین کار یک نماینده محسوب می‌شود.

 

الماسی همچنین از برگزاری مانور انتخابات و کارگاه‌های آموزشی در راستای بهتر برگزار کردن انتخابات گفت و به آمادگی شورای اداری در این زمینه اشاره داشت.

 

وی همچنین مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را مهم دانست و گفت که هرچه انتخابات با شکوه تر برگزار شود باعث عزت و قدرت و امنیت در کشور خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

.

بازدید [ 163 ]