اخبار

فرماندار قروه:

مسئولیت در نظام اسلامی فرصتی برای خدمتگزاری به مردم است

فرماندار قروه گفت: پذیرش مسئولیت در نظام اسلامی امر خطیر و مهمی است و فرصتی برای خدمتگزاری به مردم محسوب می شود.
 مسئولیت در نظام اسلامی فرصتی برای خدمتگزاری به مردم است
به گزارش روابط عمومی فرمانداری قروه، پرویز کولانی عصر شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیر آموزش و پرورش شهرستان قروه اظهار کرد: در نگاه دینی مسئولیت یک تحفه الهی است که ما را در مسیری قرار می دهد که دنیا و آخرت خود را بسازیم.

به گفته وی، پذیرفتن مسئولیت در نظام اسلامی یک کار سنگین، بزرگ و یک حق عمومی است و در جمهوری اسلامی پذیرفتن مسئولیت یک نگاه معنوی با دیدگاه خدمت به مردم است.

کولانی با اشاره به اینکه همه آحاد جامعه از هر قشری با آموزش و پرورش در ارتباط هستند، افزود: آموزش و پرورش مادر همه پست ها و مشاغل است و حساسیت موضوع به این دلیل است که این نهاد بستر ساز توسعه، رفع عقب ماندگی و حرکت به سمت تعالی است.

امام جمعه اهل سنت قروه نیز در این آیین گفت: توسعه و اقتدار همه جانبه امروز کشورمان مرهون توسعه علم و دانش های نوین است و انقلاب اسلامی اکنون منشا تحولات جهانی است و توانمندهای علمی ممتازی دارد.

ماموستا ملا هاشم نوری تاکید کرد: علم و دانش در طول حیات بشری بویژه در دین مبین اسلام دارای ارزش و جایگاه خاصی است و به برکت و عظمت نظام جمهوری اسلامی امروز حتی در محروم ترین نقاط کشور امکانات آموزشی و کسب علم فراهم است.

رئیس سابق آموزش و پرورش قروه نیز در سخنانی از رشد 85 درصدی کسب رتبه های زیر سه هزار در کنکور سراسری امسال نسبت به سال گذشته توسط دانش آموزان این شهرستان خبر داد.

حسین الماسی با بیان اینکه 95 درصد مدارس شهرستان از سیستم گرمایشی استاندارد برخوردار هستند، افزود: با مشارکت مردم و خیرین مدرسه ساز 21 نمازخانه و مدرسه با 72 کلاس درس در این شهرستان احداث شده که بیش از 50 درصد از این مدارس با کمک خیرین ساخته شده اند.

وی از مدیریت جدید آموزش و پرورش قروه خواست فضای آموزشی برای دانش آموزان شهرک دانش و فرهنگیان، ناحیه منفصل شهری قلعه، مالوجه، نارنجک و میهم سفلی احداث شود.

سرپرست جدید مدیریت آموزش و پرورش قروه نیز با اشاره به اینکه از سال 92 تاکنون هشت مدرسه با 40 کلاس درس با اعتبار 24 میلیارد و 300 میلیون ریال احداث شده است، گفت: امسال هم پنج مدرسه با 13 کلاس درس با هزینه 2 میلیارد و 600 میلیون ریال احداث شده است.

جعفر عبدالملکی از هوشمند سازی 270 کلاس درس با هزینه هفت میلیارد و 100 میلیون ریال و آسفالت 14 حیاط مدرسه با هزینه 2 میلیارد و 500 میلیون ریال خبر داد و افزود: چمن مصنوعی، سونا و جکوزی استخر کوثر با هزینه پنج میلیارد ریال از دیگر کارهای انجام شده، است.

در این آیین از زحمات حسین الماسی در چهار سال گذشته در آموزش و پرورش قروه قدردانی شد و جعفر عبدالملکی به عنوان سرپرست آموزش و پرورش این شهرستان معرفی شد.

اولین مدیر آموزش و پرورش شهرستان قروه در سال 1320 منصوب شد، شهرستان قروه 22 هزار و 145 دانش آموز دارد که در 225 مدرسه با 981 کلاس درس مشغول تحصیل هستند

بازدید [ 694 ]
برچسب ها