اخبار

قروه

شورای اداری : از بحران بیماری کرونا تا معدن طلای شهرستان قروه

سومین نشست شورای اداری با حضور مدیر کل صمت استان کردستان در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان قروه با حضور تمامی اعضای شورای اداری شهرستان برگزار گردید.
 شورای اداری : از بحران بیماری کرونا تا معدن طلای شهرستان قروه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، در سومین نشست شورای اداری شهرستان قروه که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان قروه برگزار شد که با حضور مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان کردستان ، مهندس دره وزمی ، نشست شورای اداری از اهمیت خاصی برخوردار بود .

در ابتدا آقای مهندس« علیرضا عبدی» معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان قروه ضمن خیرمقدم و خوشامدگویی به تمامی اعضای شورای اداری و نیز با توجه به اینکه نزدیک به هفته دولت هستیم اظهار داشت : باید مدیران شهرستان عملکرد نهاد تحت مدیریت خود را در دولت یازدهم و دوازدهم در هفته دولت ارائه بدهند و باید از آن به فرمانداری شهرستان قروه گزارش بدهند.

سپس امام جمعه اهل سنت « حاج ماموستا هاشم نوری » سخنان خود را با بیماری کرونا آغاز کرد و عملکرد مرکز بهداشت شهرستان قروه تحسین بر انگیز دانست و از تمامی خدمتگزاران در عرصه جبهه ی مقاومت با بیماری کرونا تشکر ویژه کرد و با توجه به اینکه وضعیت شهرستان قرمز می باشد و ضمن اخطار ویژه به رعایت اصول بهداشتی و پروتکل های بهداشتی بیان نمود: مدیران و کارمندان باید تکریم ارباب رجوع را در اولویت اول خود قرار دهند و رعایت اصول بهداشتی را بهانه ای بر تکریم قرار ندادن ارباب رجوع ندانسته و نیز اظهار داشت که همیشه باید خدمتگزار مردم باشیم.

مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان کردستان بود که به عنوان مهمان ویژه سومین نشست شورای اداری شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان قروه گفتمان خود را آغاز کرد .

مهندس محمد دره وزمی مدیر کل صمت استان کردستان گزارش عملکرد خود را در دوره هفت ساله مدیریت خود در اداره کل مذکور ارائه داد و با توجه به رضایت کشاورزان اهالی روستای شیخ تقه از آغاز به کار کردن شرکت فولاد کردستان در شهرستان قروه خبر داد .

وی شرکت فولاد کردستان را یکی از عظیم ترین پروژه های شهرستان در عرصه اشتغالزایی دانست و گفت : پس از راه اندازی این پروژه تعداد 1200 نفر بصورت مستقیم و تعداد تقریبی بین 6 الی 7 هزار نفر بصورت غیر مستقیم اشتغالزایی خواهد کرد و نیز براورد سرمایه این پروژه را بالغ بر 5 هزار میلیارد تومان دانست و یکی از پرهزینه ترین پروژه های در حال احداث در استان کردستان دانست.

سپس در ادامه سخنانش به معدن طلای ساریگونی پرداخت .

دره وزمی تاریخچه ای را از مراحل پیدایش و اکتشاف معدن طلا و تا مرحله ی بهره برداری و استخراج طلا تاکنون را ارائه داد.

وی با بیان اینکه معدن طلای ساریگونی مراحل اکتشاف آن به قبل از انقلاب برمی گردد و قرارداد هایی که با کشور های انگلستان و کانادا امضا شده بود و با اعلام بی نتیجه بودن آن قرارداد ها کلید این معدن در سال 89 خورده شده و مرحله استخراج آن را در سال 94 با حضور وزیر صمت وقت بیان نمود .

و همچنین گزارشی از مالیات های پرداخته شده و ماده قانونی های قوانین مربوط به معدن را ارائه نمود و یکی از سخت گیر ترین قوانین را در قوانین معدن، مطالعات زیست محیطی و بررسی اثرات زیست محیطی معدن دانست و با بیان اینکه معدن طلای سقز با وجود تاریخچه ای طولانی تر از معدن طلای قروه اظهار داشت : با تمامی این تفاسیر با وجود مشکلات زیست محیطی معدن طلای سقز در حالت مسکوت مانده و تا به اینجا مجوزی برای آن صادر نشده است.

در پایان فرماندار شهرستان قروه ضمن خوشامد گویی و خیر مقدم به مدیرکل صمت استان کردستان وجود این مدیر را در پایه ی کار صنایع و معادن با برکت دانست و تلاش خستگی ناپذیر ایشان را در این اداره کل قابل تحسین دانست .

حسین الماسی فرماندار شهرستان قروه گزارشی از عملکرد شهرستان در موضوع شیوع بیماری کرونا ارائه داد و با بیان اینکه عملکرد شهرستان تا خرداد ماه موفقیت آمیز دانست اظهار داشت : وضعیت شهرستان قروه در حال حاضر قرمز می باشد و از مدیران خواستار همدلی و همکاری دوباره بیش از پیش در این بحران پیش آمده شد و از مردم نیز رعایت مسائل بهداشتی و پروتکل های بهداشتی را خواهان شد و گفت : ما مسئولین بدون همراهی مردم نمی توانیم کاری را در پیش ببریم و با توجه به روند کاهشی شیوع بیماری کرونا از اول مرداد بیان نمود که نباید کرونا برای مردم عادی شود تا دوباره به وضعیت بحرانی ماه اخیر برنگردیم .

ایشان از خدمات و عملکرد قوی مرکز بهداشت و درمان شهرستان تشکر کرد .

وی با تاکید بر اینکه باید خدمات دولت یازدهم و دوازدهم را نشر دهیم اظهار داشت : اعضای شورای اداری باید عملکردی را در حوزه ی کاری مربوط ، در هفته دولت ارائه دهند .

الماسی با بیان اینکه در مواقع بحران باید همیشه و در همه حال پای کار باشیم تا خدمتگزار مردم باشیم از مدیران شهرستان خواستار شد : مدیران باید بدون اطلاع از شهرستان خارج نشوند و باید حتما ضمن اطلاع قبلی جانشین را انتخاب کرده تا در مواقع بحران ضربه ای به روند ادامه کار وارد نشود .

بازدید [ 27 ]
برچسب ها