اخبار

در میان استقبال گرم همنوردان؛

سینا ابراهیمی هیمالیا نورد جوان قروه ای به زادگاه خود بازگشت

 سینا ابراهیمی هیمالیا نورد جوان قروه ای به زادگاه خود بازگشت

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، کوهنورد جوان قروه ای که موفق شد 2 قله از قلل مرتفع هیمالیا را فتح کند در بازگشت به زادگاهش مورد استقبال همنوردان هیئت کوهنوردی قرار گرفت .

 

این مراسم با حضور حسین الماسی سرپرست فرمانداری شهرستان قروه، چنگیز اردلان سرپرست معاونت عمران و برنامه ریزی فرمانداری، امیر رشید امیری رئیس اداراه ورزش و جوانان و جمعی از همنوردان هیئت کوهنوردی و باشگاه کوهنوردی قاجر قروه در سالن ورزشی جهان پهلوان تختی شهر قروه برگزار شد .

 

سینا ابراهیمی که متولد سال 1377 است و از سال 1394 در باشگاه کوهنوردی قاجر هیئت کوهنوردی قروه فعالیت خود را آغاز کرده است گفت : در مهرماه امسال برنامه خود را در منطقه هیمالیا شروع کردم و در ابتدا به قله " آیلندپیک" به ارتفاع 6189 متر صعود کردیم و در ادامه موفق به فتح قله  " آمادابلام " با ارتفاع 6812 متری به روش آلپی و در مدت 3 روز شدیم .

 

سرپرست فرمانداری شهرستان قروه نیز ضمن تبریک این موفقیت به جامعه ورزشی به ویژه کوهنوردان، گفت: ورزشکاران و قهرمانانی مانند سینا یک پتانسیل بزرگ هستند و می توانند الگوهای مفید و قابل قبولی برای جامعه باشند .

 

حسین الماسی با اشاره به قهرمانانی چون حسین رضا زاده و علی دایی اظهار داشت : این قهرمانان نه تنها برای کشورشان افتخار آفرینی می کنند بلکه معرف توانمندی و ظرفیت ورزشی و منطقه و شهر خود نیز هستند .

 

وی همچنین از هیئت کوهنوردی در خصوص کمک به مسئولین ستاد مدیریت بحران و بخشدار بخش چهاردولی در اطفاء حریق مراتع در سال گذشته و بارندگی های شدید برف و باران در نوروز امسال تشکر کرد و عنوان کرد : ما قدر دادن این احساس مسئولیت اعضای هیئت کوهنوردی هستیم .

 

 سینا ابراهیمی در سال 96 به اردوهای تیم امید هیمالیا نوردی دعوت شده بود که موفق شد در سال 97 به عضویت تیم ملی امید هیمالیا نوردی کشورمان درآید.

هیمالیا نورد جوان قروه ای

بازدید [ 243 ]
برچسب ها