اخبار

در راستای تکریم از بازنشستگان

«خانه امید» در شهرستان قروه احداث می شود

نشست هماهنگی احداث خانه امید جهت بازنشستگان شهرستان قروه
«خانه امید» در شهرستان قروه احداث می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه، نشست هماهنگی احداث خانه امید جهت بازنشستگان شهرستان قروه با حضور حسین الماسی فرماندار شهرستان قروه، محمد احمدی مديريت صندوق بازنشستگي کشوری در استان کردستان ، اعضای کانون بازنشستگان استان، مسئولین و اعضای کانون های بازنشستگان شهرستان و جمعی از مسئولین در سالن جلسات فرمانداری شهرستان قروه برگزار شد .

 

در ابتدای این جلسه حسین الماسی ضمن خوش آمد گویی به مهمانان استانی و بازنشستگان و فرهیختگان یاد و خاطره استاد فرهیخته فقید جمشید خداویسی از فرهنگیان بازنشسته شهرستان قروه و همه فرهیختگان بازنشسته که در قید حیات نیستند را نیز گرامی داشتند .

 

دیار قروه شهرستانی بسیار توانمند و غنی است و وجود منابع معدنی عظیم و استثنایی در ایران و خاورمیانه مانند معدن طلا ، منابع طبیعی و کشاورزی فعال و توانمند گویای این مطلب است .

 

بازنشستگان گنج و سرمایه معنوی هر خانواده و جامعه هستند و امیدواریم که بتوانیم از وجود این عزیزان در ضمینه های مختلف بهره کافی  را ببریم و بهره مند شویم از تجربیات این فرهیختگان.

 

یکی از دغدغه هایی که بازنشستگان دارند اشتغال فرزندان است و امیدواریم که دولت با برنامه های که در حوزه اقتصاد و سیاست خارجی دارد بتوانیم بسترهای مناسب برای ایجاد اشتغال در کشور را فراهم کنیم و استان کردستان نیز با این همه ظرفیت و پتانسیل در حوزه های مختلف می تواند با برنامه مشکل بیکاری و اشتغال را حل کرد.

 

یکی از کارهایی که باید برای بازنشستگان انجام شود ایجاد فضا و مکان مناسب برای گذراندن اوقات فراغت است و مکانی بریا تفریح و تفرج و علم آموزی و دیدار دوستان و همکاران است.

 

در بحث درمان نیز باید هم برای شاغلین و هم برای بازنشستگان برنامه داشته باشیم و نباید که کسی که شاغل است و یا سالهای زیادی از عمر خود برای خدمت به این کشور صرف کرده اند نباید دغدغه معیشت و سلامت داشته باشند .

 

بحث ورزش نیز بسیار برای  بازنشستگان لازم است و باید فضا و امکانات مناسبی برای ایجاد شور و نشاط و حفظ روحیه در بازنشستگان فراهم گردد.

 

وی همچنین عنوان کرد که مراسم جشنی در تجلیل از بازنشستگان تمامی دستگاه های و ادارات در شهرستان قروه در فرصتی مناسب برگزار می شود.

 

محمد احمدی مديريت صندوق بازنشستگي کشوری در استان کردستان نیز در این جلسه گفت : 23950 نفر بازنشسته در استان کردستان داریم که  1488 سهم بازنشستگان آموزش و پرورش است و در شهرستان قروه نیز حدود 2200 نفر بازنشسته حضور دارند .

 

ما 3 نوع خانواده داریم که خانواده های آشوبگر ، خاموش و متعادل هستند و پیشکسوتان به عنوان کلیدی ترین فرد در خانواده نقش مهمی دارند و خانواده آشوب گر را به سمت خانواده متعادل می برند و در محیط کار هم محیطی متعادل را ایجاد می کنند و ما باید فرهنگسازی کنیم که جایگاه این عزیزان در جامعه به خوبی حفظ شود .

 

تلاش ما این است که فضایی مناسب برای این افراد در نظر بگیریم که همانند دوره ای که شاغل بوده اند دور هم جمع شوند و فضای پر نشاط باشد و شبیه فضا هایی باشد که نمیه اداری بوده و اتاق پزشک ف اموزش کامپیوتر، صنایع دستی و کافی شاپ وجود داشته باشد .

 

یارویسی مسئول هتل های ایرانگردی و جهانگردی استان کردستان ، با توجه به اینکه 50 درصد از سهام هتل های ایرانگردی و جهانگردی در اختیار بازنشستگان

 

جنتی رئیس شورای بازنشستگان استان کردستان و مشاور استاندار کردستان در امور بازنشستگان : در ابتدای دولت دهم بود که مصوب شد در استان های برای بازنشستگان مکانی با عنوان خانه مهر تاسیس شود که بعدها به خانه امید تغییر نام یافت که در شهرهای سنندج که در حال اجرا است و سقز که تا یک ماه آینده اجرای آن شروع خواهد شد و تلاش داریم که در شهرستان قروه نیز خانه امید احداث شود.

وی اظهار داشت: 6 تعاونی فراگیر فعال در حوزه بازنشستگان در کشور فعال هستند که در استان کردستان یک تعاونی فراگیر با 759 نفر عضو در شهر سنندج فعال است.

 

 

 

 

 

 

 

.

نشست هماهنگی احداث خانه امید جهت بازنشستگان شهرستان قروه

بازدید [ 150 ]