اخبار

فرماندار قروه :

یکی از مهم ترین عرصه های مدیریت،مدیریت بحران است

فرماندار قروه نیز گفت: یکی از مهم ترین عرصه های مدیریت، مدیریت بحران است و این حوزه بیش از هر چیز دیگری نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است.
یکی از مهم ترین عرصه های مدیریت،مدیریت بحران است

پرویز کولانی افزود: مدیریت بحران یکی از بخش های حساس و مهمی که مدیران علاوه بر علم باید از تجربه لازم برخوردار باشند چرا که مقابله با بحران امری حیاتی است.

به گفته وی با توجه به اینکه کشور ایران از لحاظ موقعیت جغرافیایی جزء کشورهای بحران خیز از لحاظ بحران های طبیعی از جمله سیل، زلزله، خشکسالی است پیشگیری و مدیریت صحیح امر مهمی در این زمینه دارد.

کولانی با اشاره به اینکه در هر موضوعی به ویژه موضوع بحران؛ پیشگیری امری مهم و اولویت اول است افزود: هر بحرانی پیشگیری خاص خود را دارد و هر دستگاه متوالی باید ریشه بسیاری از این بحران ها را پیدا کند چرا که برخی از امهال کاری مربوط به مدیریت انسانی است که در صورت عدم اصول درست، منجر به آسیب می شود.

وی با بیان اینکه در پیشگیری؛ فرهنگ سازی امری مهم و ضروری است گفت:اعضای شورای مدیریت بحران باید با مدیریت و رفتار صحیح این بحران ها را اداره کنند چرا که در برخی از موارد بحران در حالت عادی خسارت زیادی ندارد اما با مدیریت نادرست خسارت به حد اعلاء می رسد.


فرماندار قروه افزود: برای یک مدیریت خوب در وقوع بحران باید مراحل قبل، حین و بعد از بحران را مدنظر داشته باشیم و خیلی از پیشگیری‌ها در زمان بحران قابل دیدن و مواجه‌شدن نیست.

کولانی با بیان اینکه حوزه مدیریت بحران حوزه حساس و مهم و اثرگذاری است که جای هیچ گونه غفلت و کوتاهی در آن نیست افزود: از وظایف مسئولان، داشتن آمادگی برای مدیریت و مقابله با هرگونه بحران در شهرستان است و در این زمینه باید تمامی دستگاه‌ها در زمان حادثه آمادگی لازم را داشته باشند.


کولانی با اشاره به اینکه اطلاع رسانی نقش مهمی در بحث بحران دارد افزود: مسئولان باید همواره به ویژه در مواقع بحران تلفن همراهشان روشن باشد و دستگاه هایی که جامعه هدف دارند باید آمادگی لازم را در مواقع بحران داشته باشند.

 

بازدید [ 159 ]
برچسب ها