اخبار

به مناسبت دهه مبارک فجر؛

گزارش خدمات ارائه شده در چهار دهه ابتدایی انقلاب اسلامی در شهرستان توسط فرماندار قروه

فرماندار شهرستان قروه در سخنرانی پیش از خطبه این هفته نماز عبادی و سیاسی جمعه، دستاوردها و خدمات ارائه شده در 41 سال ابتدای انقلاب اسلامی ایران را در شهرستان تشریح کرد.
گزارش خدمات ارائه شده در چهار دهه ابتدایی انقلاب اسلامی در شهرستان توسط فرماندار قروه

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه، حسین الماسی ضمن تبریک دهه مبارک و فجر و طلوع چهل و یکمین سال انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و تسلیت و تبریک چهلمین روز شهادت سردار رشید سپاه اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، گفت : خاصیت مکتب امام خمینی(ره) تربیت نیروهای انقلابی و ولایی بود  و باید گفت حاج قاسم سلیمانی یکی از پرورش یافتگان این مکتب الهی بود که با شهادت او همه افراد از طیف های مختلف جناحی و سیاسی و از ادیان مختلف و قومیت ها و مذاهب نیز در شهادت او نارحت شدند و سیل خروشان ملت انقلابی ایران را در تشییع پیکر این سردار رشید اسلام دیدیم که خود به حماسه ای بی نظیر بدل شد.

 

حسین الماسی اظهار داشت : مردمان نجیب شهرستان قروه از وفادارترین مردمان این سرزمین به انقلاب هستند و  همواره به پای انقلاب اسلامی و آرمان های والای نظام و امام خمینی(ره) و رهبری ایستاده اند و سند این ادعا تقدیم 468 شهید ، 1023جانباز و63 آزاده به نظام و انقلاب است و مردم این شهرستان تنها در دهه چهارم انقلاب 41شهید و 23 جانباز را به این انقلاب هدیه کرده اند .

 

وی اظهار داشت : مردم شهرستان قروه همواره در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و دیگر عرصه های حضوری باشکوه داشته اند و در 37 دوره انتخابات که برگزار شده است جزو نادر ترین شهرستان ها از نظر مشارکت در انتخابات بوده است .

 

 

الماسی در ادامه با تشریح خدمات ارائه شده در شهرستان قروه در بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ابتدا به مسئله افزایش کیفیت بهداشت و خدمات بهداشتی و درمانی اشاره کرد و افزود: امروز در سطح شهرستان قروه 16 مرکز بهداشتی، 11 پایگاه بهداشتی، 58 خانه بهورز در روستاها وجود دارد و 32 متخصص در رشته های مختلف پزشکی در شهرستان فعالیت می کنند و علاوه بر 4 شهر در 5 روستای بزرگ شهرستان هم آزمایشگاه وجود دارد .

 

فرماندار قروه در خصوص آموزش و پرورش نیز عنوان کرد: بیش از 92 درصد از دانش آموزان در دوره پیش دبستانی آموزش می بینند و در دوره ابتدایی بیش 99 درصد کودکان لازم التعلیم تحت پوش تحصیلی هستند و در حوزه متوسطه اول و دوم نیز این رقم بسیار بالا و قابل تأمل است.

 

حسین الماسی در ادامه حوزه کشاورزی شهرستان را توضیح داد و اظهار داشت: این منطقه قطب کشاورزی در استان است و برترین تولید کننده غله و از شهرستان های برتر در تولید گندم هستیم و در این چند سال اخیر هر ساله بیش از 200 هزار تن گندم از مزارع کشاورزی این شهرستان برداشت می شود و امسال با توجه به شرایط نامساعد جوی به ویژه در فروردین ماه توانستیم بیش از 190 هزار تن گندم در شهرستان برداشت کنیم.

 

وی ادامه داد : برای نگهداری گندم های تولید شده در شهرستان توان و ظرفیتی حدود 110 هزار تن را داریم اما این نوید را به همشهریان عزیزم می دهم که در سال آینده با احداث چند سیلو در مناطق مختل شهرستان به صورت صد در صد توانایی ذخیره سازی گندم تولید شده شهرستان یعنی بیش از 200 هزار تن را در سیلو های استاندارد داریم .

 

الماسی با تشریح وضعیت آب در منطقه نیز تصریح کرد: سال های سال است که چاه های عمیق در سطح شهرستان حفر شده است که گاهی اوقات مصرف بی رویه آب را شاهد هستیم و نیازمند آن هستیم که در مصرف آب به عنوان یک سرمایه بزرگ و مهم صرفه جویی کنیم و یکی از روش های آن نصب کنتور بر روی چاه است که امروزه با استقبال  مردم و کشاورزان کمترین چاهی وجود دارد که فاقد کنتور هوشمند باشد.

 

وی افزود: در حوزه آبخیزداری نیز بسیار موفق عمل شده است که یکی از حوضه های مهم استان حوزه آبریز حسین آباد ظله جوب است که سالانه بیش از 20 میلیون متر مکعب روان آب در این حوزه وجود دارد که با احداث سه سدبند و بیش از 50  حوضچه، بیش از 8 میلیون متر مکعب آب در این حوزه ذخیره شده و به سفره های آب زیر زمینی تزریق می شود و دیگر حوزه مهم ما حوزه آبریز چمقلو است که برای سال 99 پروژه احداث 7 سدبند در این حوزه به اتمام میرسد و مقدار قابل توجهی نیز آب در این حوزه ذخیره خواهد شد و حوزه های آبخیز ویهج، قروه، شیخ جعفر، اوریه و جنیان نیز درحال مطالعه است و با این کار موجب ذخیره 10 ها میلیون متر مکعب آب و تغذیه آبخوان های سطح شهرستان می شود .

 

فرماندار قروه به خدمات ارائه شده در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز اشاره داشت و گفت: در طول فعالیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرستان بیش از 60 درصد روستاها مقاوم سازه شده اند و بعد بارش های سنگین فروردین ماه سال جاری که موجب تخریب تعدادی از خانه های مسکونی و محل های نگهداری دام و ذخیره علوفه شد، بنیاد مسکن بیش از 28 میلیارد تومان تسهیلات با بهره 4 درصد و بیش از 10 میلیارد تومان وام بلا عوض پرداخت کرده است .

 

حسین الماسی عنوان کرد: در حوزه مخابرات نیز پیشرفت های چشمگیری داشته ایم  و شهر های قروه، سریش آباد و دزج دارای فیبر نوری هستند و از قابلیت (4G+) یعنی بالاترین خدمات اینترنت همراه اول بهره مند هستیم .

 

 

 

 

 

 

 

.

گزارش خدمات ارائه شده در چهار دهه ابتدایی انقلاب اسلامی در شهرستان توسط فرماندار قروه

بازدید [ 77 ]