اخبار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار :

کلنگ زنی بزرگترین پروژه صنعتی کردستان در هفته جاری

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان از کلنگ زنی زنجیره فولاد در قروه در هفته جاری با سرمایه گذاری بیش از ۳ هزار میلیارد تومان به عنوان بزرگترین پروژه صنعتی استان خبر داد.
کلنگ زنی بزرگترین پروژه صنعتی کردستان در هفته جاری
حسین فیروزی  در نشست هماهنگی برای تعیین جایگاه نهایی محل احداث زنجیره فولاد در شهرستان قروه اظهار داشت: هدف از این جلسه تعیین تکلیف نهایی و جانمایی محل احداث زنجیره فولاد است تا شاهد کلنگ زنی و عملیات اجرایی این پروژه بزرگ صنعتی در هفته جاری باشیم.

به گفته وی زنجیره فولاد بزرگ ترین پروژه صنعتی در کردستان با سرمایه گذاری بیش از ۳ هزار میلیارد تومان با اشتغال مستقیم فراوان است که باعث رونق فضای کسب و کار، گسترش صنعت و صنایع بالادستی و تغییر چهره منطقه می شود.

فیروزی با تأکید بر تسریع در روند اجرای کار، افزود: نباید کار سرمایه گذار را وارد دالان های پر پیچ و خم کنیم و کار را به افراد بخشی نگر بسپاریم و در واقع باید از ایجاد گره های کور و دست انداز خودداری کرد.

وی با اشاره به مقوله آب و انتقادهای صورت گرفته در این زمینه، تصریح کرد: در تمامی دنیا ارزش افزوده صنعت چند برابر کشاورزی است و باید به منافع ملی و استان بدون بخشی نگری توجه شود و در زمینه تأمین آب کشاورزی در قروه طرح های تکمیلی در حال کار است.

فیروزی با بیان اینکه مسئله پایداری آب کشاورزی در دستور کار قرار دارد از کشاورزان و بهره برداران خواست که خود را با سیاست های توسعه پایدار تطبیق دهند چرا که دولت به فکر پایداری آب و محیط زیست بوده و هست.      

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان راه اندازی این پروژه را یک لحظه تاریخی برای قروه و کردستان دانست و بر درک حساسیت موضوع در کنار پای کار بودن مسئولان با دل و جان تأکید کرد.

همچنین توجه به حق و حقوق کشاورزانی که زمین هایشان در مسیر احداث این پروژه قرار دارد و مراقبت از آب های زیرزمینی و محیط زیستی به اضافه استفاده از ارزش افزوده ظرفیت های معدنی بدون خام فروشی از دیگر مواردی بود که فیروزی به آن ها پرداخت. 

بازدید [ 526 ]
برچسب ها