اخبار

همزمان با دهه کرامت ؛

کلنگ احداث مدرسه 6 کلاسه خیر ساز روستای وینسار به زمین زده شد

کلنگ احداث مدرسه 6 کلاسه خیر ساز روستای وینسار به زمین زده شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، این مراسم با حضور موحد امان اللهی فرماندار ورئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان قروه ، ابراهیم زارعی فرماندار شهرستان سنندج ، مدیر کل نوسازی مدارس استان کردستان ، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان کردستان و جمعی از مردم و مسئولین برگزار شد .

 

فرماندارو رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان قروه دراین مراسم ضمن ارج نهادن به همت والای خیرین و تبریک دهه کرامت و روز دهیار ، بنیاد برکت را نهادی برخاسته از منویات رهبر فرزانه انقلاب دانست وساختن مدرسه را گامی مهم برای تقویت بنیه علمی وفرهنگی کشور عنوان کرد .

 

موحد امان اللهی  وجود 14 مدرسه تخریبی و نا ایمن را دغدغه ای بزرگ در راه تعلیم وتربیت شهرستان دانست واز خیرین خداجو وعلم دوست خواست با همت بلند خود در جهت نوسازی این فضاهای پر خطر همت گمارند.

 

وی مردم وینسار را مردمانی نیک اندیش وباسخاوت دانست واز همه کسانی که برای گسترش فضاهای آموزشی و پرورشی در این دیار احسان مال می کنند قدردانی کرد.

 

امان اللهی با بیان اینکه دانش آموزان امروز آینده سازان فردا هستند برساخت این مدرسه در زمان بندی لازم تاکید کرد.

 

ابراهیم زارعی فرماندار شهرستان سنندج هم در آیین کلنگ زنی مدرسه 6 کلاسه روستای وینسار از خیرین مدرسه ساز تجلیل کرد وگفت: احداث مدرسه گامی مهم برای زدودن فقر در همه زمینه ها از چهره جامعه به شمار می رود.

ماجد احمدی مدیرکل نوسازی کدارس استان کردستان  ، توسعه وتجهیز مدارس استان هم درباره این پروژه گفت: این مدرسه ، پروژه مشارکتی بنیاد برکت وستاد اجرایی امام درشهرستان قروه بوده و در استان هم اکنون با این مدرسه6کلاسه تعداد35پروژه مشارکتی اجرا شده است.

 

ابراهیم حسامی رئیس مجمع خیرین مدرسه سازاستان کردستان هم دراین مراسم از مدرسه سازی به عنوان ذخیره آخرت نام برد وگفت: میزان کمک های خیرین در این زمینه تاکنون156میلیارد تومان بوده است که برای احداث 485مدرسه درقالب 2هزارو420کلاس در تحویل آموزش وپرورش استان هزینه شده است.

 

مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قروه در این خصوص گفت : این مدرسه 6 کلاسه در زمینی به مساحت 2000 متر مربع و با زیربنای 536  متر مربع در روستای وینسار ساخته خواهد شد .

 

جعفر عبدالملکی افزود : این پروژه که پنجمین پروژه بنیاد برکت در شهرستان قروه است با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان و با مشارکت ستاد اجرای فرمان امام (ره) و بنیاد برکت احداث می شود و تا مهر ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید .

 

 گفتنی است زمین این مدرسه اهدایی ورثه مرحوم داوود زارعی از اهالی روستای وینسار می باشد .

کلنگ احداث مدرسه 6 کلاسه خیر ساز روستای وینسار

بازدید [ 430 ]
برچسب ها