اخبار

قروه؛

کارگروه پسماند با دستور کار ساماندهی و جمع آوری سگ های بی سرپناه برگزار شد

کارگروه پسماند با دستور کار ساماندهی و جمع آوری سگ های بی سرپناه  برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه، سرپرست معاونت عمران و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان قروه گفت : با توجه به ابلاغ دستور العمل ساماندهی وضعیت سگ های بی سرپناه، بر اساس مصوبه مقرر شده در این جلسه، شهرداری قروه به نمایندگی از 3 شهرداری دیگر با بخش خصوصی  این قرار داد را به عهده بگیرد و ساماندهی سگ های بی سرپناه  را با رعایت ضوابط و نظارت ادارات مربوطه همچون فرمانداری محیط زیست، دامپزشکی و شبکه بهداشت انجام دهد.

 

چنگیز اردلان افزود : طرف قرار داد شهرداری برای ساماندهی و نگهداری سگ های بی سرپناه ضمن رعایت کلیه نکات بهداشتی و احداث محیط مناسب برای نگهداری لازم است که مجوز و تأییدیه اداره دامپزشکی را اخذ نماید.

 

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان قروه  با اشاره به اینکه ایجاد مرکز نگهداری سگ های بی سرپناه  بسیار مهم و ضروری است از آمادگی شبکه دامپزشکی برای تهیه واکسن ها و انجام امور مربوطه و همچنین ارائه مشاوره به مجریان طرح خبر داد .

 

حسین پروایی اظهار داشت : افزایش تعداد سگ های بی سرپناه  آسایش و امنیت شهر را دچار مشکل کرده و برای شهروندان ایجاد مزاحمت کرده است .

 

مدیریت پسماند دیگر موضوع مطرح شده در این جلسه بود که توفیق زارعی رئیس اداره حفاظت از محیط زیست با انتقاد از روند جمع آوری پسماند در سال های گذشته گفت : لازم است زمینی در منطقه ای مشخص از نظر کیفیت زمین و شرایطی مانند نبود آب های زیر زمینی در زیر منطقه و موارد بهداشتی  بررسی و ارزیابی شود و ساخت سایت پسماند آغاز شود.

 

سرپرست معاونت عمران و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان قروه نیز در این باره گفت : هنوز عزم جدی و شهرستانی به صورت متمرکز دیده نشده است و این نگرانی به عنوان یک دغدغه مشترک عنوان نشده است و نگاه متمرکز نداشتیم چه ادارات و چه سازمان های مردم نهاد که این مورد باید به یک جمع بندی و فکر واحد منجر شود .

 

چنگیز اردلان با عنوان این مطلب که باید گله مندی ها را کنار گذاشته و تلاش کنیم برای رفع این مشکل قدمی مؤثر و بزرگ برداریم ، اظهار داشت : وضعیت زباله به صورت موقت قابل حل است  و در بازه بلند مدت با ارائه راهکار مناسب و منطقی باید مدیریت شود .

 

وی افزود : در خصوص مسئله زمین نیاز است دستگاه های متولی نسبت به بررسی و شناسایی قطعه زمین که شاخص های لازم را داشته باشد، اقدام نموده و به فرمانداری معرفی نماید .

 

اردلان تصریح کرد : از نظر فنی و تخصصی ممکن است طرح هایی وجود داشته باشد و تجربیاتی در مناطق و شهرستان های دیگر در خصوص رفع مشکل پسماند وجود داشته باشد که شهرداری ها و یا ادارات متولی پسماند باید بررسی و تحقیق کنند وبا اعلام نتیجه مطلوب باید به دنبال راه کار اجرایی و عملیاتی باشند و باید پله پله جلو رفت و با مشارکت و تمرکز همه دستگاه های متولی بر موضوع پسماند و ارائه راهکار و جمع بندی به مردم با استفاده از ظرفیت رسانه ها می توان این مشکل را ساماندهی کرد.

 

در این جلسه مصوب شد که شهرداری ها به صورت مشترک سایت دپو و دفع بهداشتی زباله را احداث نمایند  و برای این اقدام نسبت به اخذ مصوبه شورای شهر خود اقدام کنند.

 

 

بازدید [ 200 ]
برچسب ها