اخبار

در آخرین روز از هفته دولت :

چهار طرح صنعتی و تولیدی با حضور استاندار در قروه به بهره برداری رسید

همزمان با آخرین روز از هفته دولت چهار طرح صنعتی و خدماتی با محوریت رونق توسعه و اشتغال با حضور استاندار کردستان در قروه به بهره برداری رسید.
چهار طرح صنعتی و تولیدی با حضور استاندار در قروه به بهره برداری رسید

همزمان با آخرین روز از هفته دولت چهار طرح صنعتی و تولیدی در قروه با حضور استاندار کردستان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح و به بهره برداری رسید.

در ابتدا ساختمان آتش نشانی شماره 2 قروه که به نام شهدای آتش نشان نامگذاری شده بود با اعتبار 15 میلیارد ریال  به دستان مهندس زاهدی استاندار کردستان افتتاح گردید .

در ادامه کارگاه تولید مصنوعات سنگی سریش آباد با اعتبار دو میلیارد تومان و اشتغالزایی حداقل برای ۵۰ نفر به بهره برداری رسید.

 این کارگاه که به نام بنیاد صنایع و معادن کوثر در سال ۹۴ جواز تأسیس گرفت دارای ۱۹ واحد فعال می باشد که قابلیت افزایش به ۲۵ واحد را خواهد داشت.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کردستان در جریان افتتاح این پروژه با بیان اینکه سنگ تزئینی یکی از ظرفیت های استان و بالأخص قروه می باشد، اظهار داشت: این ظرفیت می تواند در مدت زمان کوتاه، هزینه و سرمایه گذاری اندک، اشتغالزایی بالایی را داشته باشد.

به گفته محمد دره وزمی اجرای کارگاه های کوچک صنایع سنگی از سال ۹۴ آغاز شد و علاوه بر این کارگاه، حدود ۳۰ کارگاه کوچک دیگر در شهر سریش آباد فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه مایه حیات واحدهای تولید مصنوعات سنگی تأمین سنگ و مواد اولیه است، افزود: نقطه هدف باید بر این باشد که برندسازی تولید مصنوعات سنگی قروه به ویژه سنگ مرمر به عنوان یک شاخص اساسی صورت گیرد.

دره وزمی بر فراهم کردن مواد اولیه کارگاه های تولید مصنوعات سنگی به شرط تولید و تهیه محصول تأکید کرد.

طرح سوم مربوط به افتتاح کارخانه تولید الیاف مصنوعی از پت و دانه بندی شن و ماسه با میزان سرمایه گذاری ۳ میلیارد تومان و اشغالزایی برای ۲۰ نفر بود.

محل اجرای این طرح در روستای داشبلاغ قروه بوده که با سرمایه گذاری کلی بخش خصوصی تأسیس شده است که محصولات این شرکت در صنایع تولید ایزوگام کاربرد دارد.

چهارمین طرح صنعتی به نام کارخانه آجر دژ کردستان بود که بهره برداری از آن با میزان سرمایه گذاری جمعاً یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان صورت گرفت که از این میزان ۵۵۰ میلیون تومان آن تسهیلات بانکی می باشد و برای ۶۰ نفر در زمان بهره برداری به صورت کامل، اشتغالزایی خواهد داشت.

این طرح واقع در روستای زنگ آباد بوده و محصولات تولیدی آن انواع آجر فشاری و آجر سفال با ۲۵ میلیون قالب می باشد.

بازدید [ 790 ]
برچسب ها