اخبار

قروه؛

پیش کنگره شعر اهل بیت (ع) برگزار شد

پیش کنگره شعر اهل بیت (ع) برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه، با حضور علیرضا عبدی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان قروه، تعدادی از مسئولین و جمعی از شاعران و علاقه مندان به اهل بیت (ع) پیش کنگره شعر اهل بیت (ع) در سالن سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان قروه برگزار شد.

 

ماموستا ملا هاشم نوری امام جمعه اهل سنت قروه نیز در این مراسم ضمن تسلیت حوادث تلخ دی ماه و شهادت سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: حب اهل بیت (ع) در منابع اهل سنت فرض واجب دانسته شده است و نماز بدون صلوات بر محمد و آل محمد (ص) نماز نیست.

 

نوری بر لزوم وحدت تاکید کرد و افزود: کنگره شعر اهل بیت به همت عالی سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شده است که فرصت مناسبی جهت آشنایی آحاد و امت اسلامی با فضائل اهل بیت و لزوم محبت اهل بیت (ع) می باشد.

 

وی سیره اهل بیت (ع) و عمل به آن را موجب کمال انسان و قرب به ذات اقدس الهی دانست و بیان داشت: اهل سنت ارادت قلبی نسبت به اهل بیت (ع) داشته و دارد.

 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان قروه در این باره گفت : بر اساس برنامه ریزی های انجام شده سازمان تبلیغات استان کردستان، پیش کنگره شعر اهل بیت (ع) با حضور شاعران و اهل ادب در قروه برگزار شد .

 

عباس عبدی افزود: در این پیش کنگره 25 اثر شرکت داشتند که پس از بررسی آثار و اعلام نظر داوران آثار برگزیده برای حضور در کنگره اصلی معرفی می شوند.

 

وی هدف از برگزاری کنگره‌ را مطرح شدن محبت و ارادت اهل قلم و اندیشه همه مذاهب اسلامی و شاعران پیرامون شخصیت اهل بیت(علیهم‌السلام) عنوان کرد.

 

 

در ادامه این برنامه ۱۱ نفر از شعرای شهرستان قروه آثار خود را قرائت کردند و در پایان از شعرا و عوامل اجرایی کنگره تقدیر به عمل آمد.

 

کنگره منطقه‌ای شعر اهل بیت(ع) با حضور شاعران آئینی استان‌های کرمانشاه، آذربایجان غربی و کردستان 14 اسفند ماه امسال به میزبانی سنندج برگزار می‌شود.

 

 

 

 

.

 

پیش کنگره شعر اهل بیت (ع)

بازدید [ 109 ]