اخبار

فرماندار شهرستان قروه :

پل ارتباطی جدید در روستای فرهاد آباد احداث خواهد شد

«حسین الماسی» صبح امروز یکشنبه در جریان بازدید از پل تاریخی روستای فرهاد آباد در راستای حفاظت از آثار تاریخی با توجه به اینکه مسیر رفت و امد مردم از این پل تاریخی است و این مسئله باعث فرسودگی و تخریب پل شده ، از احداث پل ارتباطی جدید برای مردم روستا خبر داد.
پل ارتباطی جدید در روستای فرهاد آباد احداث خواهد شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، 

«حسین الماسی» صبح امروز یکشنبه  در جریان بازدید از پل تاریخی روستای  فرهاد آباد  در راستای حفاظت از آثار تاریخی با توجه به اینکه مسیر رفت و امد مردم از این پل تاریخی است و این مسئله باعث فرسودگی و تخریب پل شده ، از احداث پل ارتباطی جدید برای مردم روستا خبر داد.

پل فرهاد آباد در ۴۵ کیلومتری شمال غرب قروه، در روستای فرهاد آباد قرار دارد. با هشت دهانه، این پل ۸۰ متر طول دارد و از آجر ساخته شده است. تاریخ ساخت پل مشخص نیست؛ اما با توجه به نوع معماری، به‌نظر می‌رسد در دوران صفویه احداث شده باشد. در زمان حکومت خسروخان اول، مقارن با حکومت زندیه پل تعمیر شد و در دوره حکومت قاجار نیز توسط فرهاد میرزا معتمد الدوله، عموی ناصر الدین شاه، حاکم وقت کردستان، مورد مرمت و بازسازی کامل قرار گرفت. این اثر در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۷۸، با شماره ثبت ۲۶۴۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.

در ادامه «حسین الماسی» فرماندار شهرستان قروه از روستا های فرهاد آباد و چمقلو شیدا از توابع بخش سریش آباد شهرستان قروه بازدید و مردم مشکلات و مسائل روستایی خود را بیان نمودند و در پایان فرماندار قروه بابت آسفالت راه روستایی و ساماندهی وضعیت مشکلات دامداری مردم روستا قول مساعد دادند.

در این بازدید بخشدار سریش آباد ، رییس راهداری و حمل و نقل جاده ای و رییس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان فرماندار قروه را همراهی کردند.

بازدید [ 180 ]
برچسب ها