اخبار

با حضور مسئولان استانی؛

پروژه های عمرانی ناتمام در قروه مورد بررسی قرار گرفتند

پروژه های عمرانی نیمه تمام قروه با هدف رونق توسعه و تسریع در روند کار با اولویت بندی کارها، توسط مسئولان استان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفتند.
پروژه های عمرانی ناتمام در قروه مورد بررسی قرار گرفتند
روز چهارشنبه در جریان سفر یک روزه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان به همراه جمعی از مدیران کل به شهرستان قروه در یک بازدید میدانی از پروژه های نیمه تمام به بررسی پیشرفت این طرح ها و تلاش برای رفع موانع موجود پرداختند.

در این بازدید میدانی پروژه هایی همچون دانشکده صنعت و معدن، کتابخانه شماره ۳، شهرک صنعتی قروه ۳، پل بلوار معلم، تکمیل و ارتقاء راه های روستایی، تکمیل طرح های هادی روستایی، احداث شبکه فاضلاب و تصفیه خانه دزج و دلبران، بررسی مکان دفن زباله، رفع نواقص محور قروه- سریش آباد و ... مورد بررسی قرار گرفتند.

در این میان از مهم ترین پروژه های مورد بازدید می توان به طرح احداث شبکه فاضلاب، تصفیه خانه، آب رسانی و حذف آرسنیک در شهر دلبران نام برد. مسئله ای که سالهاست به دغدغه فکری مردم دلبران تبدیل شده و در صورت راه اندازی سلامت بهداشتی مردم تأمین خواهد شد.

همچنین بررسی مکان دفن زباله از دیگر طرح های شاخصی بود که انتظار می رود بسیار مورد توجه مسئولان قرار گیرد. چرا که این وضعیت نه تنها به سلامت مردم آسیب وارد می کند بلکه چهره منطقه را زشت کرده است.

تکمیل و ارتقای راه های روستایی هم جزو پروژه های مهمی بودند که در بازدید میدانی صورت گرفته بر روند تسریع و حرکت براساس استانداردهای فنی تأکید شد.

رفع نواقص محور قروه- سریش آباد از جمله اجرای پل عابر پیاده، دور برگردان و نصب نیوجرسی در کنار بررسی وضعیت شهرک های صنعتی شهرستان از پروژه های مهم دیگر بود که مورد بازدید قرار گرفت.

کمبود اعتبار، بدهی پیمانکار، نبود برنامه ریزی صحیح و بی توجهی به اهمیت کار از جمله دلایل ناتمام ماندن این پروژه ها بودند که باتوجه به گران شدن نرخ ارز در این مدت این روند تحت تأثیر این مسئله قرار گرفته و تقریباً بعضی از پروژه ها حتی با وجود اعتبار هم نمی توانند وارد فاز اجرایی شوند.

هرچند رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان از تلاش برای راه اندازی پروژه های مهم گفت اما تعدادی از پیمانکاران طرح های عمرانی معتقد بودند با گران شدن هر لحظه ای وسایل، خرید و فروش مواد اولیه امکان پذیر نیست و نمی توان به کارها سرعت داد.

با این وصف برخی از پروژه های ناتمام اگر به مرحله اجرا برسند نه تنها بر روند توسعه شهرستان تأثیرگذار خواهند بود که یک مسیر اشتغال را پیش رو می گذارند.

این بازدید که تا ساعاتی از شب هم ادامه داشت با برگزاری نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان خاتمه یافت.       

بازدید [ 664 ]
برچسب ها