اخبار

در نشستی؛

پدافند در راستای اقدامات برق

نشست شورای پدافند غیر عامل شهرستان قروه با حضور مسئولان پدافند به ریاست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان قروه در اتاق جلسات فرمانداری شهرستان قروه برگزار شد .
پدافند در راستای اقدامات برق

به گزارش رواط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ،

شامگاه روز سه شنبه نشست شورای پدافند غیر عامل شهرستان قروه به ریاست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی شهرستان قروه «علیرضا عبدی» در محل اتاق جلسات فرمانداری شهرستان قروه برگزار شد .

ابتدا جناب آقای عبدی معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان قروه ضمن عرض خیر مقدم به تمامی اعضای شورای پدافند شهرستان محوریت نشست را در راستای پدافند های مرتبط به برق اعلام کرد و مشکلات و اقدامات اداره مرتبط در این زمینه را خواستار شد.

سپس میمنت آبادی رییس اداره برق شهرستان قروه با پخش کردن فایل پاور پوینت اقدامات و گزارشات خود را بر اساس محوریت نشست ارائه نمود .

اصول پدافند غیرعامل در راستای اداره برق به شرح ذیل می باشد :

اصول دفاع غیرعامل، مجموعه اقدامات بنیادی و زيربنايي است که در صورت به کارگيري مي ‌ توان به اهداف پدافند غيرعامل از قبيل، تقليل خسارات و صدمات، کاهش قابليت و توانايي سامانه‌هاي شناسايي و آشكارساز، هدف‌يابي و دقت هدف گيري تسليحات آفندي دشمن و تحميل هزينه بيشتر به وي نايل گرديد. اين اصول عبارتند از:

مکان یابی ، استتار ، اختفاء ، پوشش ، فریب ، پراکندگي ، تفرقه و جابه‌جايي ، مقاوم سازي و استحکامات ، اعلام خبر.

دنيا با دو تهديد همزمان در زمينه انرژي مواجه است:

 

*محدودیت در منابع تامین کننده انرژی همچون آب و نفت و گاز

 

تخريب محيط زيست و تغييرات آب و هوايي گسترش بیابانها وازبین رفتن منابع غذائی پس باید به طور عاجل تقاضاي سوخت‌هاي فسيلي و تبعات مربوط به‌ آنها را كاهش داد.

اساس آموزش در افزایش کارایی و سودمندی کارکنان، کارشناسان و مدیران در انجام وظایف کنونی و آینده بر کسی پوشیده نیست. گرچه آموزش را نمیتوان داروی همه دردها دانست ولیکن با فراهم شدن شرایط انگیزش زا در کارشناسان باعث دست آوردهای  زیر حاصل میگردد

کاهش آسیب پذیری و افزایش امنیت

ایجاد قابلیت انعطاف پذیری در وضعیت های مختلف

عکس العمل های به موقع

دستیابی سریع به هدف

-تشخیص مطلوب و به موقع فرصت ها

تصمیم گیری منطقی و سریع

بکار گیری ابتکارات جدید

تلفیق صحیح ابزارها و امکانات

گزینش و بکارگیری اصولی و صحیح نیروها و ابزارها

در شركت توزیع نیروی برق کردستان جهت حصول اهداف فوق و حفاظت از تاسیسات و مراکز حیاتی،حساس،مهم و ضروری مربوط به حیطه کاری خود اقداماتی صورت میپذیرد.یکی از این اقدامات برگزاری رزمایشهای پدافند غیرعامل و امداد و نجات جهت آموزش و ارتقا آگاهی و آمادگی  پرسنل است که سالانه حداقل دو بار در سطح شرکت انجام میشود.

بازدید [ 158 ]
برچسب ها