اخبار

فرماندار قروه:

وقف مرتفع کننده بسیاری از مشکلات جامعه است

فرماندار قروه گفت: سنت حسنه وقف مرتفع کننده بسیاری از مشکلات جامعه است و امروز نیز این سنت حسنه در جامعه ما ساری و جاری است.
وقف مرتفع کننده بسیاری از مشکلات جامعه است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قروه، پرویز کولانی در یادواره شهداء به مناسبت اولین روز از دهه وقف در امامزاده سارا و هاجر(س) گفت: وقف یک پشتوانه اقتصادی است، و یکی از اهدافی که مردم از وقف کردن اموال و املاک دارند این است که به جامعه و افراد آن کمک برسانند.

 

به گفته وی آثار وقف در تمام زمینه های مذهبی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مشهود بوده و گره بسیاری از مشکلات جامعه امروز با رواج وقف حل شدنی است.

 

کولانی در بخش دیگر از صحبت های خود اشاره ای به شهادت کرد و افزود:انسان ها به واسطه دلبستگی هایی که به دنیا دارند تنها با عشق خدا، معنویات و کمال از تعلقات دنیوی خود را رها می کنند.

 

به گفته وی هدف شهداء دفاع از اسلام، آرمان های امام، پیروی از ولایت، حرکت در راه خدا و خدمت به مردم است و یک امانت بسیار بزرگی است که باید مسئولان آن را سرلوحه کار خود قرار دهند.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قروه هم در این آئین گفت: شهدا با وقف جانشان امنیت را به جامعه ما به ارمغان آوردند.

 

حجت الاسلام عباس ایزدی افزود: دشمنان و استکبار جهانی درصدد تضعیف فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه هستند که با بصیرت و ولایتمداری ملت ایران این نقشه‌ها و توطئه‌ها به یاس و ناامیدی تبدیل شده است

بازدید [ 2357 ]
برچسب ها