اخبار

همزمان با هفته وقف؛

همایش یاوران وقف در قروه برگزار شد

همایش یاوران وقف در قروه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه، همایش یاوران وقف با حضور حسین الماسی سرپرست فرمانداری شهرستان قروه، حجت الاسلام دکتر عابدین رستمی،  جمعی از مسئولین و جمعی از فعالان حوزه وقف و واقفین خیر اندیش برگزار شد.

رییس اوقاف و امور خیریه شهرستان قروه در این مراسم با بیان اینکه شفافیت سازی اصل اساسی در هر کاری است, اظهار داشت: وقف انواع مختلفی دارد که یک بخش به درآمدزایی می رسد و به نام وقف منفعتی شناخته می شود و یک بخشی هم تربیتی و دینی است مثل مسجد که به نام وقف انتفاع آن را می شناسند.

 

حجت الاسلام مهدی مرادی به بازگشت موقوفات در زمان انقلاب اشاره کرد و گفت: نخستین کاری که بعد از انقلاب صورت گرفت همین بازگرداندن موقوفات به جای اصلی خود بود و سپس قانون ابطال ثبت و اولین شهرستانی که این قانون در آن اجرا گردید قروه بود.

 

به گفته وی وقف عاملی است که می تواند تبدیل ثروت کند و به نوعی درآمدزایی ویژه ای را داشته باشد و باید دانست تمامی درآمدهای حاصل از هر نوع وقف منفعتی در همان منطقه هزینه خواهد شد و به جایی دیگر نخواهد رفت.

 

مطابق اظهارات مرادی نیت وقف می تواند تربیتی باشد لذا تمام تلاش مجموعه اوقاف بر این است که فرهنگ ایثار و نوعدوستی در جامعه ترویج یابد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه همچنین اظهار داشت که در 7 ماه نخست امسال در برگزاری برنامه های فرهنگی، مراسمات مذهبی، مسابقات فرهنگی و قرآنی، اردوهای فرهنگی  دانش آموزی، کمک به نیازمندان و محرومیت زدایی، اعزام مبلغین و مواردی که با نیت واقف صورت گرفته است بیش از 400 میلیون تومان هزینه شده است .

 

در پایان این مراسم تعدادی از یاوران وقف مورد تجلیل قرار گرفتند .

همایش یاوران وقف

بازدید [ 90 ]