اخبار

استاندار کردستان ؛

هرگونه کارشکنی در خصوص سرمایه گذاری های خارجی در استان و شهرستان‌ها قابل قبول نیست

جلسه بررسی مشکلات شرکت طلای ساریگونی شهرستان قروه با حضور دکتر انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، بهمن مرادنیا استاندار کردستان ، موحد امان اللهی فرماندار شهرستان قروه و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی و همچنین مسئولین ایرانی و قزاقی این شرکت برگزار شد .
هرگونه کارشکنی در خصوص سرمایه گذاری های خارجی در استان و شهرستان‌ها قابل قبول نیست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، بهمن مرادنیا در جریان بازدید معاون رئیس جمهوری از معدن طلای ساریگونی شهرستان قروه با حضور تعدادی از مدیران استانی اظهار داشت: ظرفیت فعلی در این شرکت که هم باعث ایجاد اشتغال شده و هم به نفع کشور است قابل توجه بوده و باید بیشتر از قبل حمایت گردد و نباید هیچگونه کارشکنی در خصوص سرمایه گذاری های خارجی در استان و شهرستان‌ها انجام شود.

به گفته وی باید تمامی مشکلاتی که این شرکت دارد در خصوص صادرات و دیگر بحث های جانبی بررسی و محاسبه و رفع گردد.

 

 

مرادنیا خطاب به مدیران استان و شهرستان، افزود: توصیه اکیدی که به مجموعه مدیران دارم این است که به عنوان حمایت از سرمایه گذار تمامی تلاش خود را برای رفع مشکلات داشته باشند تا شعار سال رونق تولید محقق شود .

وی با تأکید بر حمایت ویژه از سرمایه گذاران، تصریح کرد: وظیفه ما این است که وقتی به دنبال سرمایه گذار خارجی هستیم و مدام می گوییم باید سرمایه گذار ورود پیدا کند، کارشکنی نشود و حمایت های لازم صورت گیرد.

همچنین (امان عادل خان اُف) مدیر قزاقی شرکت معدنی زرکوه بهره بردار معدن طلای ساری گونی قروه ، در جلسه بررسی مشکلات این شرکت گفت : شرکت زرکوه از سال 94 با موفقیت راه اندازی شد و برای بیش از هزار نفر اشتغال زایی ایجاد کرد.

به گفته وی در حال حاضر در این شرکت حقوق و مزایا به موقع پرداخت می شود و سطح حقوق هم به نسبت دیگر شرکت ها بالاتر است.

 

 

 

خان اُف همچنین توجه به مسال اجتماعی را مهم دانست و افزود: در این راستا مجموعه زرکوه جدای از تولید به بازسازی مدارس روستایی، اجرای طرح هادی روستاهای اطراف، کمک های موردنیاز و ... اقدام کرده و این گونه فعالیت ها را همچنان ادامه خواهد داد.

وی در ادامه از وجود یکسری از مشکلات موجود در خصوص معدن گفت و تصریح کرد: در حال حاضر یکسری از محصولات تولید شده به سختی در ایران به فروش می رود و از طرفی پایین بودن قیمت جهانی به نسبت قیمت داخل به حوزه تولید ضربه می زند.

امان عادل خان اُف همچنین به گران بودن هزینه تأمین مواد اولیه که تعدادی از آن ها در ایران وجود ندارد، تأثیر تحریم ها و اینکه نمی توان از ارز داخلی استفاده کرد و با ارز متقاضی کار پیش می رود اشاره کرد.

وی با بیان اینکه این مشکلات ضررهای بسیاری به شرکت تحمیل می کنند، تأکید کرد: با وجود اینکه بارها در خصوص پیگیری این مسایل سخن گفته شده اما همیشه متولیان فردا و پس فردا می کنند و در نهایت هم هیچ تصمیمی گرفته نمی شود.

 

 

 

شرکت طلای ساریگونی شهرستان قروه

بازدید [ 726 ]