اخبار

فرماندار قروه:

هدف منشور حقوق شهروندی افزایش حس رضایتمندی مردم است

فرماندار قروه گفت: با اجرایی شدن برنامه ها و تحقق اهداف مورد نظر منشور حقوق شهروندی شاهد افزایش حس رضایتمندی مردم از حاکمیت خواهیم بود.
هدف منشور حقوق شهروندی افزایش حس رضایتمندی مردم است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قروه، پرویز کولانی روز یکشنبه در نشست حقوق شهروندی اظهار کرد: حقوق شهروندی یک تذکر به مسئولان جهت بازگشت به وظیفه اصلی خود است.

به گفته وی، بسیاری از مسائل اکنون به صورت شعاری مطرح می شود که اگر درک و نگاه عمقی از موضوعی وجود نداشته باشد در مرحله اجرا با مشکل مواجه خواهد شد.

وی افزود: بیشتر مباحث مطرح شده باید ریشه ایی و عمقی کار شود و آنها را کیفیت بخشی کرد و با ایجاد خلاقیت در راستای تکریم ارباب رجوع، شرایط را برای تحقق حقوق شهروندی فراهم کرد.

کولانی با اشاره به اینکه در منابع دینی و سیره اهل بیت(ع) بر رعایت حقوق عموم مردم توسط کارگزاران تاکید شده است، گفت: حقوق شهروندی رعایت حفظ کرامت انسان هاست.

فرماندار قروه اشاره به اینکه منشور حقوق شهروندی برنامه و خط مشی دولت است، گفت: این منشور راه را برای اجرایی کردن قانون اساسی تسهیل می‌کند و باید بر اساس این خط و مشی های مشخص حرکت کرد.

به گزارش ایرنا، منشور حقوق شهروندی روز دوشنبه بیست و نهم آذر 1395 در همایش قانون اساسی و حقوق ملت با حضور رئیس جمهوری و جمع زیادی از وکلا، حقوق دانان و اساتید و کارشناسان رونمایی و به امضای دکتر روحانی رسید.


این منشور با هدف استیفا و ارتقای حقوق شهروندی و به ‌منظور تدوین «برنامه و خط ‌مشی دولت »، موضوع اصل 134 قانون اساسی تنظیم شده و شامل مجموعه‌ای از حقوق شهروندی است که یا در منابع نظام حقوقی ایران شناسایی‌ شده‌اند و یا دولت برای شناسایی، ایجاد، تحقق و اجرای آنها از طریق اصلاح و توسعه نظام حقوقی و تدوین و پیگیری تصویب لوایح قانونی یا هرگونه تدبیر یا اقدام قانونی لازم تلاش جدی و فراگیر خود را معمول خواهد داشت.
برای دستیابی به این هدف همکاری سایر قوا و نهادها و مشارکت مردم، تشکل‌ها، اتحادیه‌های صنفی، سازمان‌های مردم ‌نهاد و بخش خصوصی ضروری است.

شهرستان قروه با 146هزار نفر جمعیت براساس نتایج سرشماری سال گذشته در 90 کیلومتری شرق سنندج قرار دارد

بازدید [ 857 ]
برچسب ها