اخبار

قروه؛

نوزدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در جمعیت هلال احمر با حضورفرماندار ، مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان و تعدادی از مسئولین افتتاح شد.

نوزدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در جمعیت هلال احمر با حضورفرماندار ، مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان و تعدادی از مسئولین افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، موحد امان اللهی فرماندار شهرستان قروه ضمن تبریک سال نو و آرزوی سالی خوب برای همه مردم ایران اسلامی از آمادگی دستگاه های خدمت رسان و امدادی شهرستان قروه در استقبال از مسافران نوروزی خبر داد و گفت : همدلی و هماهنگی بین دستگاه‌ها و همکاری مردم منجربه کاهش حوادث جاده‌ای در تمامی ایام سال به ویژه ایام تعطیل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه با پیش بینی های انجام شده امیدواریم شاهد حادثه ای برای هیچکس در آستانه سال نو و در ایام آغازین سال نباشیم گفت: در این میان آمادگی هلال احمر به عنوان یک نهاد مردمی و داوطلبانه برای خدمت شبانه روزی به مسافران نوروزی تحسین برانگیز است و این امر نشانگر اهمیت موضوع خدمت به مردم در نزد این نهاد می باشد.

 

 

محمدباقر محمدی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نوزدهمین دوره طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی استان کردستان، اظهار داشت: با توجه به اینکه طرح زمستانی این جمعیت از امروز آغاز می‌شود، ۱۹ پایگاه امداد و نجات در سطح استان آماده خدمت رسانی هستند.

وی افزود: طرح زمستانی جمعیت هلال احمر استان کردستان همزمان با سراسر کشور از ۲۵ اسفند ماه سال جاری آغاز و تا ۱۷ فروردین ماه سال ۹۸ ادامه دارد و در این مدت ۱۹ پایگاه ثابت، موقت، هوایی و واکنش سریع آمادگی ارائه خدمات امداد و نجات به همشهریان و مسافران نوروزی را دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان ادامه داد: این پایگاه‌ها به صورت شبانه روزی فعال هستند و بر اساس برنامه زمانبندی شده در طول شبانه روز، بالغ بر چهار هزار نفر روز در این ایام به مردم خدمت رسانی خواهند کرد.

 

 

محمدی یادآور شد: همچنین ۱۰ شعبه کشیک شبانه روزی در شهرستان‌ها و مرکز کنترل فرماندهی EOC جمعیت هلال احمر استان کردستان آماده انتقال مصدومان در تصادفات جاده‌ای هستند.

وی بیان کرد: در حوزه جمعیت جوانان هلال احمر استان کردستان نیز در قالب طرح تسهیلات نوروزی، ۲۰ پایگاه در ورودی و خروجی شهرهای استان فعال شده‌اند و در طول روز به مسافران و گردشگران ارائه خدمت می‌کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: همچنین تیم‌های سهاب نیز شامل جوانانی دوچرخه سوار هستند در سطح شهرهای استان مستقر شده‌اند تا در صورت لزوم بتوانند در کمترین زمان ممکن به مسافران نوروزی خدمت ارائه دهند.

محمدی در پایان سخنان خود اظهار داشت: پیش بینی می‌شود در حوزه جوانان جمعیت هلال احمر روزانه دو هزار و ۲۰۰ نفر روز ارائه خدمت صورت گیرد.

فرماندار قروه همچنین با امضای میثاق نامه به کمپین (بهرفت) بهبود رفتارهای ترافیکی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر پیوست.

طرح (بهرفت) سعی دارد از طریق ارتقای آگاهی و نگرش اعضا، از خود آنان کمک بگیرد و این آگاهی را به دیگر افراد جامعه منتقل کند تا سرانجام شاهد تغییر رفتار ترافیکی باشیم.

 

بازدید [ 107 ]