اخبار

قروه؛

نهمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان

نهمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه، نهمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قروه در سالجاری به ریاست حسین الماسی فرماندار و با حضور دیگر اعضای این شورا با هدف بررسی مصوبات جلسه قبل و تصمیم گیری برای مسائل پیش روی مدارس به ویژه دهه مبارک فجرو طرح ایران مهارت، برگزار شد و چندین مصوبه به همراه داشت.

 

حسین الماسی فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان قروه در این جلسه ضمن تسلیت ایام فاطمیه (س) و گرامیداشت یاد و خاطره سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان ایشان، شهادت تعدادی از هموطنانمان در سانحه سقوط هواپیمای اوکراین را تبریک و تسلیت گفت و اظهار داشت : مرد بزرگی چون سردار سلیمانی که در زمان حیاتش حافظ منافع انقلاب و پاسدار این کشور بود در زمان شهادت نیز موجب اتحاد و همدلی میان همه ایرانیان از طیف ها و احذاب و تفکرات مختلف شد و نه تنها مسلمانان بلکه پیروان سایر ادیان ابراهیمی نیز به او ادای احترام کردند .

 

الماسی در ادامه ضمن تاکید بر حضور فرهنگیان و دانش اموزان در مراسمات مربوط به دهه مبارک فجر و ایام فاطمیه(س) از مدیران مدارس خواست که در دهه مبارک فجر مراسم ویژه ای در مدارس برگزار شود و دانش آموزان با آرمان های والای امام راحل(ره) و انقلاب شکوهمند اسلامی ایران آشنا شوند.

 

در ادمه مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قروه نیز با اشاره به برنامه های اجرا شده در یک ماه اخیر گفت: برگزاری جشن تکلیف دانش آموزان دختر قروه، دلبران، و ناحیه منفصل شهری قلعه به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س)، اجرای برنامه های هفته سواداموزی (1 لغایت 7 دیماه) و کسب رتبه دوم در سواد آموزی در بین 16 منطقه آموزش و پرورش استان کردستان از جمله برنامه های شاخص بود .

 

 جعفر عبدالملکی افزود: در راستای تجلیل نفرات برتر کنکور رتبه های زیر هزار و تشویق دانش اموزان موفق در ضمینه های مختلف علمی، پژوهشی و فرهنگی در نظر داریم مراسم جشن ستارگان را برگزار کنیم .

 

 وی در ادامه به کسب رتبه برتر شورای آموزش و پرورش شهرستان قروه در استان، کسب رتبه دوم گروه های آموزشی متوسطه در استان، کسب رتبه دوم حوزه سواد آموزی در سطح استان، کسب رتبه سوم پژوهشسرای دانش آموزی در سطح استان، و کسب رتبه اول در انتخاب و انتصاب مدیران در سال 98 در سطح استان توسط مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قروه اشاره کرد.

 

عبدالملکی در خصوص طرح ایران مهارت که در راستای مهارت آموزی دانش آموزان دوره متوسطه اول که در هنرستان های فنی و حرفه ای تحصیل نمی کنند و مهارتی ندارند، اجرا می شود عنوان کرد: این طرح در سال گذشته در 9 مدرسه و امسال در 17 مدرسه برای 2973 دانش آموز به اجرا درآمد و قصد داریم که در سال آینده تمامی دانش آموزان دوره اول متوسطه را به صورت صد در صدی تحت پوشش طرح ایران مهارت قرار دهیم .

 

 

 

.

نهمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان

بازدید [ 100 ]