اخبار

نهمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری قروه برگزار شد .

نهمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری  قروه برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه  ، این جلسه با دستور کارهای بررسی روند مطالعه و  اجرای پروژه های جاری ، بررسی روند شناسایی املاک مازاد و همچنین بررسی روند تدوین و تعریف پروژه های آتی برگزار شد .

 

 

حسین پروندی شهردار قروه در این جلسه در خصوص بررسی روند مطالعه و  اجرای پروژه های جاری گفت مطالعه برای 5 پروژه صورت گرفته است که شامل : پروژه احداث مدرسه 9 کلاسه متوسطه اول ناحیه منفصل شهری قلعه ، پروژه احداث پارک ناحیه منفصل شهری قلعه ، پروژه بهسازی معابر ناحیه منفصل شهری قلعه ، پروژه اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب  ناحیه منفصل شهری قلعه ، پروژه احداث ورزشگاه سقف بلند  شهرک امام خمینی (ره) می باشد .

پروندی همچنین عنوان کرد که مطالعات برای 2 پروژه باز طراحی مسیر مدرس غربی ( پیاده راه ، نگارخانه و ...) محله قیلر و همچنین احداث مدرسه ابتدایی محله قیلردر حال انجام است .

وی افزود: از این 5 پروژه 2 پروژه امروز کلنگ زنی شده که پروزه احداث مدرسه 9 کلاسه متوسطه اول در زمینی به مساحت 2 هزار و 500 متر مربع با هزار و 810 متر مربع اعیانی و ساخت با اعتباری قریب به 4 میلیارد و 500 میلیون تومان یکی از این دو پروزه است که ظرف 120 روز تا اول مهر ماه به بهره برداری می رسد.

شهردار قروه ادامه داد: پروزه بهسازی معابر ناحیه منفصل شهری قلعه دیگر پروژه ای است که امروز کلنگ زنی می شود و از محل اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری بیش از یک میلیارد تومان برای اجرای بهسازی معابر شاهد 10 تا 16 در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به 3 پروژه دیگر شهرداری که در مرحله عملیات اجرایی قرار دارند گفت: احداث پارک ناحیه منفصل شهری قلعه با اعتبار 1 میلیارد و 700 میلیون تومانی که مقرر است در ماه آینده کلنگ زنی شود، احداث سالن ورزشی شهرک حضرت امام (ره) با اعتبار 3 میلیارد تومانی و اجرای جمع آوری شبکه فاضلاب ناحیه منفصل شهری قلعه با اعتبار 8 میلیارد ریالی دیگر پروزه های در دست اجرای شهرداری هستند که در مرحله شناسایی پیمانکار قرار دارند.

 

 

 

مصطفی رضایی رئیس اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری کردستان نیز در این جلسه گفت : ارائه طرح مطالعاتی محدوده مرکز شهر و میدان اتحاد شهر قروه بر اساس معماری نوین شهری در دستور کار قرار دارد .

فرماندار شهرستان قروه در این جلسه با تقدیر از تلاش های کارگروه های عضو ستاد بازآفرینی از عدم فعالیت و کم کاری کارگروه مالیاتی در تشکیل جلسات مربوطه و تکمیل تحقیقات انتقاد کرد .

موحد امان اللهی گفت : برای دراز مدت نیاز جامعه شهری قروه این است که داشته های خودمان را به عنوان یک میراث حفظ کنیم .

وی افزود : امروزه مقاوم سازی ، بهینه سازی وبهسازی بسیاری از سازه ها با علم مهندسی جدید امکان پذیر شده است و ما تلاش می کنیم با استفاده از ظرفیت های موجود اعتباراتی از بودجه عمرانی شهرستان را برای عمران و آبادانی و در جهت زیباسازی و بهسازی محیط شهری اختصاص داده شود که چهره خسته شهر نو شود .

فرماندار شهرستان قروه در این جلسه از زحمات و پیگیری های دلسوزانه مصطفی رضایی رئیس اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری کردستان برای انجام تحقیقات و مطالعات در خصوص اجرای طرح های پیشنهادی در شهرستان قروه با اهدای لوح تقدیر  ، تشکر کرد .

 

 

نهمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری قروه

بازدید [ 298 ]