اخبار

قروه؛

نشست کمیته پیشگیری از جرایم انتخاباتی حوزه انتخابیه شهرستان های قروه و دهگلان برگزار شد

نشست کمیته پیشگیری از جرایم انتخاباتی حوزه انتخابیه شهرستان های قروه و دهگلان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه، نشست کمیته پیشگیری از جرایم انتخاباتی شهرستان قروه با حضور حسین الماسی فرماندار شهرستان قروه، دادستان، رئیس دادگستری، مسئول شورای نگهبان، اعضای هیئت اجرایی انتخابات ، اعضای هیئت نظارت و نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه شهرستان های قروه و دهگلان در سالن جلسات فرمانداری قروه برگزار شد.

 

 

فرماندار قروه در این نشست با بیان اینکه اخلاق مداری از اصول مهم در انتخابات است گفت: عمل به قانون و تلاش برای حفظ وحدت و مشارکت مردم از نکاتی است که کاندیداها باید مدنظر قرار دهند.

 

 

حسین الماسی با تشریح این نکته که نمایندگان دارای جایگاه ارزشمندی هستند، اظهار داشت: توانایی و اختیاراتی در قانون برای نماینده مجلس در نظر گرفته شده که می‌تواند براساس آنها وظیفه خود را انجام دهند.

 

 

به گفته وی نامزدهای انتخاباتی باید نسبت به قانون آگاهی و اشراف داشته باشند و عمل به قانون را در اولویت کاری خود قرار دهند.

 

 

الماسی رعایت اخلاق را برای کاندیداها مهم دانست و افزود: اخلاق مداری برای هر نامزد انتخاباتی ضروری است و باید تلاش کنند که در عرصه انتخابات مشوق مردم باشند و با برنامه و هدف جلو بیایند.

 

 

وی باز هم به انتخاب اعضای هیئت اجرایی اشاره کرد و گفت که برای هیئت اجرایی تلاش شد که ترکیبی از نمایندگان احزاب، مذاهب و سلایق مختلف در دو شهرستان قروه و دهگلان باشد.

 

 

الماسی با گرامیداشت دهه فجر بیان کرد که مهمترین عامل پیروزی انقلاب مردم بودند به طوری که تمامی اقشار و احزاب و مذاهب و تفکرات با یکدیگر متحد شدند و در نهایت منجر به پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) گردید.

 

 

رئیس دادگستری قروه نیز در این نشست بر ایجاد حس نشاط در جامعه برای مشارکت مردم در انتخابات تأکید کرد و از کاندیداها خواست که از تبلیغات زودهنگام دوری کرده و تابع قانون باشند.

 

 

حمیدرضا ملکی با بیان اینکه انتخابات برگ برنده انقلاب اسلامی در مقابله با دشمنان بوده است، اظهار داشت: باتوجه به شرایط فعلی در کشور می طلبد که با ایجاد حس امید و نشاط در جامعه برای مشارکت مردم در انتخابات تلاش شود.

 

 

وی با اشاره به قانون انتخابات و توجه به آن، افزود: قانون انتخابات کامل است و تمامی شرایط را در نظر گرفته لذا باید نامزدهای انتخابات با اشراف به مفاد قانون به آن عمل نمایند.

 

ملکی خطاب به کاندیداهای مجلس خواست که از تبلیغات زودهنگام و خارج از مدت زمان مشخص شده خودداری کنند.

 

 

وی همچنین بر لزوم دقت برای فعالیت در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تأکید کرد و گفت که فعالیت در فضای مجازی می تواند منجر به پیگرد قانونی و قضایی شود لذا کاندیداها در این زمینه باید دقت کافی داشته باشند.

 

 

تأکید بر رعایت حقوق شهروندان و رضایت مردم در زمان انتخابات و فعالیت در راستای حفظ وحدت در جامعه از دیگر مواردی بود که رئیس دادگستری قروه به آنها اشاره داشت.

 

 

دادستان شهرستان قروه گفت : با تایید صلاحیت شما، انقلاب اسلامی یک امانتی بر عهده شما گذاشته است و این امانت باید به درستی نگه داشته شود و نامزدهای انتخابات به عنوان یک حق الناس به آن نگاه کنند.

 

 

سید جلال حاجی نصیری افزود: یکی از افعالیت های دشمن در عرصه انتخابات تلاش برای تحت تأثیر قرار دادن انتخابات است و ما باید با عملکرد خود نقشه دشمن را بشناسیم و خنثی کنیم و با ایجاد اعتماد در بین مردم از آنان برای حضوری باشکوه در پای صندوق های رأی دعوت کنیم.

 

 

وی بر حفظ وحدت در بین مردم تاکید کرد و گفت: در فضای حقیقی و مجازی مسئولیت با کاندیدا است و باید تمامی شرایط شهرستان و قانون را مد نظر قرار دهند.

 

 

 

 

 

 

.

 

بازدید [ 100 ]