اخبار

قروه؛

نشست کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات شورای پدافند

نشست کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات شورای پدافند غیرعامل به ریاست حسین الماسی سرپرست فرمانداری شهرستان قروه برگزار شد .
نشست کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات شورای پدافند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، در این جلسه که با دستورکار بررسی و آسیب شناسی زیرساخت های اینترنتی شهرستان برگزار شد ،

 

سرپرست فرمانداری قروه گفت : انقلاب اسلامی ایران از بدو تشکیل خود ، دشمنان مختلفی را داشته که هر کدام به نوع و روشی قصد ضربه زدن به این نظام مقدس را داشته اند و از این رو ما در ضمینه ها مختلفی صاحب تجربه هستیم .

 

حسین الماسی افزود : امروزه که دشمن در مسئله نظامی نمی تواند کاری از پیش ببرد دشمنی خود را در موضوعاتی مانند مباحث سیاسی ، مباحث امنیتی، علوم و فناوری، سلامت سیاسی و اداری و همچنین حوزه فرهنگ برنامه ریزی می کند که باید در مقابله هر نوع تهدید از سوی دشمن با آگاهی و آمادگی تلاش کنیم .

 

الماسی به حساسیت های حوزه فرهنگ و تأثیرات مخرب فضای مجازی بر این مسئله اشاره کرد و ادامه داد : دشمن در مقوله فرهنگ از سه جنبه باورها و اعتقادات، احساسات و هیجانات و همچنین دلایل پایداری و ایستادگی مردم به پای انقلاب برنامه ریزی کرده است که نیاز به بصیرت و هوشیاری ما دارد که از سرمایه ها و داشته هایمان به خوبی محافظت کنیم .

 

وی مسئله آموزش در زمینه های کاربردی از جمله حفاظت سایبری و امنیت شبکه های اینترنت را جدی عنوان کرد و خواست که اعضای کارگروه های مختلف در دوره های آموزشی و جلسات مرتبط حضور یابند .

 

اردشیر ملکی رئیس اداره مخابرات شهرستان قروه گزارشی در خصوص وضعیت زیرساخت‌های اینترنت در شهرستان ارائه و بر تقویت ضریب امنیت و پایداری خطوط ارتباط و شبکه های مخابراتی تأکید کرد.

 

شهریار قربانی دبیر شورای پدافند غیر عامل شهرستان قروه نیز هدف از تشکیل این جلسه با موضوع اندیشه ورزی و نظریه پردازی و مصون سازی زیر ساخت های سایبری، را تبیین و تشریح خطوط سند راهنمایی شناسایی پدافند سایبری و آموزش تخصصی و آگاهی سازی ویژه مدیران و کارشناسان ادارات عنوان کرد و بر لزوم توجه ادارات به مسئله امنیت سایبری تاکید کرد .

نشست کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات شورای پدافند

بازدید [ 293 ]