اخبار

با هدف تعامل و تبادل نظر؛

نشست هم اندیشی فرماندار و ائمه جمعه شهرستان برگزار شد

نشست هم اندیشی فرماندار و ائمه جمعه شهرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، با حضور حجت الاسلام عابدین رستمی امام جمعه شهرستان ، حاج ماموستا ملا هاشم نوری امام جمعه اهل سنت شهرستان و حجت السلام اسعد حسین پناهی امام جمعه بخش چهار دولی و به میزبانی حسین الماسی سرپرست فرمانداری شهرستان قروه، نشست هم اندیشی با هدف تبادل نظر و همفکری در راستای بررسی مسائل مرتبط با شهرستان قروه برگزار شد.

 

سرپرست فرمانداری شهرستان قروه در این نشست ضمن تبریک ماه ربیع الاول و ولادت پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) شهرستان قروه را نماد وحدت دانست و گفت باید قدردان مردمان این شهرستان باشیم که در مسائل مختلف اعم از ملی و مذهبی حضوری مؤثر دارند .

 

حسین الماسی اظهار داشت : زمانی که از رفاه صحبت می کنیم در واقع رفاه یک مفهوم اقتصادی و اجتماعی است اما ثروت مفهومی اقتصادی و فردی و باید در راستای ایجاد رفاه تلاش کنیم نه ایجاد ثروت و با بهره گیری درست از منابع و پتانسیل های موجود در منطقه و شهرستان می توانیم بسیاری از مشکلات و آلام و رنج های مردم به ویژه بی کاری را کاهش کنیم.

 

وی ضمن تقدیر از حضور کم نظیر مردم شهرستان در راهپیمائی یوم الله 13 آبان، افزود : آمریکا تا به امروز دست از دشمنی با ملت مار را برنداشته است و در دولت تدبیر و امید برجام اتفاق افتاد که اقدامی کم نظیر در تاریخ انقلاب اسلامی است که منجر به یک تعامل بین المللی گردید و علی رقم نظرات ترامپ و بولتن و آمریکائی ها، به برکت وجود رهبری شجاع و اعتماد مردم نظام مقدس اسلامی جشن چهل سالگی خود را جشن گرفت .

 

الماسی عنوان کرد: تحریم های آمریکا مشکلاتی را به وجود آورده است که با درایت مقام معظم رهبری و هماهنگی بین قوا این مشکلات در حال کنترل است و مهمترین مسئله برای همه ما حفظ نظام اسلامی است.

 

سرپرست فرمانداری شهرستان قروه هدف از تشکیل این نشست را تبادل نظر و همفکری مجموعه فرمانداری با ائمه جمعه و علما در راستای بررسی مشکلات و مسائل مرتبط با شهرستان قروه عنوان کرد.

 

 

امام جمعه شهرستان قروه به استقلال عملی و فکری ائمه جمعه و وابستگی ایشان به شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت : ائمه جمعه می توانند مسائل و مشکلات را به مسئولین مربوطه در رده های استانی و کشوری منعکس کنند و در برنامه های مختلف ائمه جمعه کمک کار دولت و مسئولین هستند و به دنبال تعامل هستیم .

 

حجت الاسلام والمسلمین عابدین رستمی تأکید کرد که پشتوانه مردمی بسیار اهمیت دارد و حضور در بین مردم باید در دستور کار مسئولین قرار گیرد و برنامه ریزی شود که فرماندار و امام جمعه در بین مردم حاضر شوند و به روستا بروند و از نزدیک درخواست ها و مسائل و مشکلات مردم روستا را بشنوند .

 

وی اظهار داشت که برای حل مشکلات خاص و ویژه در شهرستان نیاز است که مشورتی فی ما بین فرماندار و ائمه جمعه صورت گیرد .

 

امام جمعه قروه پاسخگویی مسئولین به امام جمعه در باب تعامل را بسیار مهم دانست چرا که برای بیان مشکلات مردم و انتقال این مسائل به مسئولین نیاز به یک تعامل احساس می شود.

 

امام جمعه شهرستان قروه پیشنهاد داد که جلسات با حضور بخشداران برگزار شود که موجب ائمه جمعه بخش ها و بخشداران به یک تعامل برسند.

 

حجت الاسلام والمسلمین رستمی بر لزوم بر پایی میز خدمت ادارات همزمان با نماز جمعه که موجب رضایتمندی مردم می شود، تأکید کرد .

 

وی به مسئله انتخابات نیز اشاره کرد و گفت : برای انتخابات کسی اجازه ندارد از ظرفیت مذهبی در شهرستان استفاده کند چرا که موجب تفرقه خواهد شد و خلاف وحدت بین مسلمین است .

 

 

 امام جمعه اهل سنت شهرستان نیز به وحدت موجود در شهرستان اشاره کرد و گفت : همه ما باید اصل نظام مقدس اسلامی را مد نظر قرار دهیم و از بیان برخی مسائل که موجب دلسرد شدن مردم و منافی وحدت می شود، پرهیز کنیم .

 

حاج ماموستا ملا هاشم نوری افزود : امروز مردم از وضعیت بی کاری و فشارهای اقتصادی گله مند هستند و نیاز است مسئولین راهکارهایی برای اشتغال و رفع مشکلات اقتصادی پیدا کنند و در حدّ برگزاری جلسات نباشد.

 

ماموستا نوری اظهار داشت : جلسات هم اندیشی با تمرکز بر موضوع مشخصی باشد و خروجی قابل قبولی داشته باشد که در راستای رفع مشکل مردم باشد .

 

 

امام جمعه بخش چهار دولی که پیشنهاد تشکیل این نشست توسط وی مطرح شده بود : گفت : تشکیل این جلسات برای همفکری و تعامل در خصوص بیان مشکلات و ارائه راهکار های رفع آن می تواند  مؤثر باشد.

 

حجت الاسلام اسعد حسین پناهی افزود : باید از ظرفیت های منطقه استفاده کنیم و با اولویت بندی مشکلات منطقه در صدد رفع آنها برآئیم و مشکل را حل کنیم.

 

وی مسائلی چون اعتیاد، بی کاری، طلاق و فقر را از جمله مهمترین مشکلات اجتماعی در شهرستان عنوان کرد و اظهار داشت : باید از ظرفیت های انسانی موجود استفاده کنیم و با تشکیل جلساتی با مسئولین کشوری و استانی برای بیان این مسائل و رفع این مشکلات تلاش کرد.

 

حجت الاسلام حسین پناهی با مفید دانستن این نشست ها تصریح کرد: در این جلسات با برنامه ریزی مسائل و مشکلات مورد بررسی قرار گیرد و اختلافات احزاب و آراء کنار گذاشته شود و تمرکز بیشتر بر مشکلات مردم باشد و بازخورد این جلسات در جامعه دیده شود و منعکس شود.

 

وی تقاضا کرد که جایگاه ائمه جمعه در بخش ها مورد توجه قرار گیرد و در جلسات به ویژه شورای اداری فرصتی در اختیار ائمه جمعه بخش ها قرار گیرد که مسائل و مشکلات مربوط به بخش ها نیز عنوان شود.

 

 

 

 

نشست هم اندیشی فرماندار و ائمه جمعه شهرستان برگزار شد

بازدید [ 264 ]