اخبار

سرپرست فرمانداری شهرستان قروه؛

نباید بر طبل اختلافات کوبید چرا که موجب آسیب به نظام و سوء استفاده استکبار می شود

به مناسبت ۱۶ آذر، مراسم گرامیداشت روز دانشجو و یاد و خاطره سه شهید دانشجو در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور برگزار شد.
نباید بر طبل اختلافات کوبید چرا که موجب آسیب به نظام و سوء استفاده استکبار می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه، مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور حسین الماسی سرپرست فرمانداری شهرستان قروه، حجت الاسلام عابدین رستمی امام جمعه قروه و جمعی از مسئولین،اساتید دانشگاه و دانشجویان به همراه تجلیل از دانشجویان نمونه و برگزیده فرهنگی دانشگاه های پیام نور و آزاد برگزار شد.

 

در ابتدای این مراسم کلیپی از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص روز دانشجو پخش شد و سپس امام جمعه قروه  با بیان اینکه این روز باشکوه یادآور رشادت و جانفشانی شهدای دانشجوست گفت: علت نامگذاری روز دانشجو در ۱۶ آذرماه جان فشانی سه دانشجوی مقاومت شهیدان قندچی، بزرگ‌نیا و شریعت رضوی است و امروز بزرگداشت و تجدید عهد دانشگاه با شهدا است.

 

حجت الاسلام عابدین رستمی در خصوص رابطه علم و دین به دانش و توانایی دانشمندان مسلمان در تاریخ اشاره کرد و تأثیر این دانش و علوم و کشفیات دانشمندان مسلمان بر پیشرفت علم در جهان به ویژه اروپا را غیر قابل انکار دانست .

 

وی افزود : مهم است که دانشگاه علم آموزی واقعی را ترویج کند و تنها معیار مدرک گرایی نباشد .

 

حجت السلام رستمی اظهار داشت : دانشجو باید سیاسی باشد اما سیاست زده نباشد چرا که سیاست زدگی آفت دانشگاه است و دانشگاه تبدیل به ابزار دست جریان های سیاسی می شود و استقلال دانشگاه از بین می رود.

در ادامه سرپرست فرمانداری شهرستان قروه ضمن تبریک روز دانشجو گفت: 16 آذر سال ۱۳۳۲ که موجب شهادت سه تن از دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران به نام های مصطفی بزرگ‌نیا، احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی در اعتراض به سفر ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت آمریکا شد

 

حسین الماسی تشریح کرد : در قرن اخیر 2 انقلاب بزرگ در ایران اتفاق افتاده است که اولی انقلاب مشروطه و دوم انقلاب شکوهمند اسلامی است که در انقلاب اول تصویب قانون اساسی و تشکیل مجلس شورای اسلامی روی داد  و افرادی برجسته همچون آیت الله شهید مدرس ، محمد مصدق و آیت الله کاشانی در آن دوران نقشی اساسی را بر عهده داشتند.

 

وی با اشاره به اینکه استکبار جهانی در آن ایام نمی خواست ایران کشوری مستقل و پیشرفته باشد، افزود: کودتای ۲۸ مرداد و سرنگونی دولت مصدق نمونه بارز این امر است که در این کودتا انگلستان و آمریکا نقش تعیین کننده ای داشته اند و از دلایلی که دانشجویان اعتراض کردند، دخالت بیش از اندازه استکبار جهانی در امور داخلی کشور و تحت سلطه قرار دادن و تاراج منابع و ذخائر ملی ایرانیان بود که این اعتراضات به شهادت عده ای از مردم و دانشجویان انجامید.

 

الماسی با تاکید بر اینکه 16 آذر 1332 نقطه عطفی برای فعالیت جنبش دانشجویی به حساب می آید، اضافه کرد: بعد از 16 آذر 1332 سیل خروشانی از فعالیت های دانشجویی در ایران شکل گرفت و بعد از انقلاب نیز این جوانان و شهدای دانشجو بودند که با از خود گذشتگی، ایثار و مقاومت نگذاشتند وجبی از خاک کشور به دست دشمن بیفتد.

 

سرپرست فرمانداری قروه با توضیحاتی در خصوص ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان های قروه و دگلان از تمامی افراد به ویژه دانشجویان خواست که بر طبل اختلافات نکوبند چرا که موجب آسیب به نظام و سوء استفاده استکبار می شود .

 

وی با اشاره به نقش مهم و عالمانه رهبری معظم انقلاب در پایان دادن به قائله اخیر و اختشاشات و پیام ایشان به تمام مردم، تصریح کرد : یک عده که فریب خورده دست بیگانگان بودند به خیابان ها ریختند و این آشوب و تخریب ها را انجام دادند که با رهنمودهای مقام معظم رهبری این فتنه پایان یافت .

 

حسین الماسی ادامه داد : دشمن به روز 2 اسفند ماه امسال چشم دوخته است و باید امروز همه در سنگر حمایت از انقلاب اسلامی باشیم و دانشجویان به عنوان قشر پویا و فعال جامعه، مردم را برای مشارکت حداکثری در انتخابات 2 اسفند  دعوت کنند و امیدوارم که مجلسی در شأن نظام مقدس اسلامی ایران و در شأن این مردم انقلابی داشته باشیم .

 

در پایان نیز از دانشجویان برتر دانشگاه و فعالین فرهنگی و دانشجویی تجلیل شد.

 

 

مراسم گرامیداشت روز دانشجو

بازدید [ 612 ]