اخبار

فرماندار شهرستان قروه :

معتادان متجاهر نیازمند حمایت همه جانبه و انگیزه هستند.

نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با محوریت ساماندهی معتادان متجاهر در شهرستان قروه شامگاه شنبه در حالی برگزار شد که بیشترین مباحث به انتقادها از نبود حمایت معتادان بعد از درمان و در واقع رها کردن آنان به حال خود مربوط می شد.
معتادان متجاهر نیازمند حمایت همه جانبه و انگیزه هستند.

در ابتدای این نشست فرماندار قروه با بیان اینکه معتادان متجاهر نیازمند حمایت همه جانبه و انگیزه هستند بر توجه به وضعیت خانواده های این بیماران در کنار حرفه آموزی و رها نکردن بعد از درمان تأکید کرد.  

 به گفته «موحد امان اللهی» امروزه باید به معتادانی کمک شود که از زمین و زمان ناامید شده و هیچ گونه اراده ای ندارند و در واقع معتادی که دخل و خرجش با اعتیاد سنجیده می شود یا معتادی که اختیار و اراده دارد و به دنبال درمان است با معتادی که ناامید شده، بسیار متفاوت بوده و کمک ها باید برای این افراد بیشتر باشد.

او بر حرفه آموزی حین درمان، حمایت کردن بعد از درمان، رصد پاتوق معتادان، نظارت بر توزیع مواد مخدر و ... تأکید کرد و خواستار همکاری همه جانبه در این زمینه شد.

«امان اللهی» با بیان اینکه اکثر خانواده های معتادان مشکل فقر معیشتی دارند، توجه به وضعیت خانواده های معتادان را هم مهم دانست و گفت: بحث اعتیاد و حواشی مرتبط به آن معضلی است که مردم شهرستان را آزار می دهد و باید با یک برنامه اصولی راه چاره ای در پیش گرفته شود.  

او همچنین از اینکه در استان مرکز اجباری نگهداری معتادان متجاهر مربوط به موضوع ماده ۱۶ وجود ندارد و اعتبار لازم برای این مسئله در گذشته در نظر گرفته نشده است انتقاد کرد.

بازدید [ 413 ]
برچسب ها