اخبار

فرماندار قروه :

مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی یک امانت است

فرماندار قروه گفت: مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی یک امانت و برای پر کردن توشه آخرت است.
مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی یک امانت است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قروه،پرویز کولانی در آیین تودیع و معارفه رئیس دادگستری و دادستان شهرستان قروه افزود: فلسه اصلی در مسئولیت خدمت به مردم بوده و در احادیث و روایات خدمت به خلق از عبادت بالاتر است که باید قدر این مسئولیت ها را دانست.به گفته وی یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی بحث امنیت است اگر امروز در دنیای پرتنش منطقه خاورمیانه گروه های مختلف تروریستی سازمان یافته از سوی ابر قدرت ها و استکبار جهانی تغذیه می شود هدف اصلی آن ها ناامن کردن نظام جمهوری اسلامی است.

 

به گفته فرماندار قروه وجود امنیت در این کشور مرهون نیروهای جان برکف نیروهای انقلابی،ارزشمند همچون نیروهای انتظامی، نظامی، قضایی، اطلاعاتی که با همدلی، وقت و هزینه ها صرف می کنند تا مردم از این نعمت مجهول برخوردار باشند.

رئیس دادگستری شهرستان قروه نیز گفت: کار کردن در قوه قضائیه از حساسیت و سختی خاصی برخوردار است.

علی راسخی افزود: کار کردن در قوه قضاییه به عنوان مدیریت باید از تحکم و تعامل برخوردار بود چرا که ابزار کار قاضی فقط قانون است.

به گفته وی دادگستری شهرستان قروه علاوه بر اینکه باید در چارچوب قانون وظایف اصلی را انجام داد باید به نحوی این ارتباط و تعامل در مجموعه شهرستان حفظ کند تا به آن اهداف اصلی برسد.

**رئیس کل دادگستری کردستان:قانونمندی دستگاه های اجرایی کمک به کاهش پرونده ها و آسیب های اجتماعی

رئیس کل دادگستری کردستان گفت: رعایت قانون و قانونمندی در حوزه عملکرد دستگاه های اجرایی کمک به کاهش پرونده ها و آسیب های اجتماعی می شود.

علی اکبر گروسی در آئین تودیع و معارفه رئیس دادگستری و دادستان شهرستان قروه افزود: برای پرداختن به اولویت ها باید توجه به قانونمندی کمک به قوه قضائیه می شود.

به گفته وی مسئولیتی که تمامی مسئولان دارند بسیار مهم است و بین مسئولیت ها از اینکه در چه منصبی به مردم خدمت می کنند هیچ تفاوتی وجود ندارد.

گروسی با اشاره به اینکه امروزه کشور در یک موقعیت حساسی از لحاظ توطئه های دشمنان و تحریم های موجودی که علیه کشور ایران امنیت وجود دارد گفت: دشمنان با برداشت های و تحلیل های غلط می خواهند سیستم کاری کشور را ناکارآمد و بد جلوه بدهند.

وی با بیان اینکه امروزه با پشتیبانی عظیم نیروهای مردمی باید دارای برنامه، روحیه نظارتی و نظارت پذیری بود،افزود: توجه به خروجی کار باید با برنامه ریزی صحیح صورت می گیرد و خروجی کار نیزهمان رضایت مردم و آنچه در جامعه ملموس و مشهود است.

رئیس کل دادگستری کردستان اظهار کرد: از بین بردن فاصله احتمالی میان مردم و مدیران یکی از ارکان تقویت خدمتگذاری است و امروزه جامعه بیش از هر چیزی به خدمت نمایان نیاز دارد.

وی خنثی کردن اهداف دشمن را برای ناکارآمد نشان دادن سیستم کاری کشور با مدیریت صحیح عنوان کرد و گفت:با برنامه ریزی و نظارت و توجه به خروجی رضایت مردم دوچندان می شود.

گروسی افزود: مسئولیت های سنگین در قوه قضاییه وجود دارد یکی از این مسئولیت ها وظیفه احقاق حق و رسیدگی و نظارت به مسایل مردم است.

وی با اشاره به اینکه پرونده های ورودی دادگستری با توجه به امکانات و ظرفیت های قوه قضائیه موجود متناسب نیست گفت: در قوه قضائیه برهمین اساس حوزه پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی با تدوین برنامه های پنج ساله تقویت شده است.

گروسی با اشاره به اینکه بسیاری از پرونده ها ناشی از آسیب های موجود در جامعه از جمله بیکاری است افزود: این امر نشان دهنده این است که زمینه های آسیب در جامعه فراهم است و برای از بین بردن این زمینه ها تنها ازعهده قوه قضاییه بر نمی آید.

وی اضافه کرد: همه باید با تعامل و همکاری در آگاه سازی جامعه نقش داشته باشند و با ارائه راهکارهای لازم به کاهش آسیب های اجتماعی بپردازند.

گروسی از ایجاد دادرسی الکترونیکی و ابلاغ الکترونیکی در دادگستری خبر داد و افزود: ابلاغ های الکترونیکی برای تسریع و سلامت دادرسی و کاهش مراجعات حضوری مردم در کنار صرفه جویی در وقت و امکانات و بودجه ایجاد شده است.

به گفته وی اولین دفتر خدمات قضایی برای کاهش مراجعات در قروه به زودی ایجاد می شود و آموزش های عمومی از طریق رسانه، کتاب و بروشور در راستای فرهنگسازی، آموزش حقوق شهروندی، اطلاع رسانی و آگاهی در بخش فرهنگی با هدف پیشگیرانه و خدمت رسانی راحت به مردم در نظر گرفته شده است.

رئیس کل دادگستری کردستان افزود: مردم داری و تکریم ارباب رجوع و احترام به حقوق شهروندی باید سر لوحه کار مسئولان قرار گیرد تا رضایتمندی مردم را بیشتر جلب کرد.

وی با اشاره به استفاده نادرست از آب های زیرزمینی افزود: باید احکام مرتبط به درستی در این حوزه اجرا شود تا دیگر چنین مسایلی در شهرستان تکرار نشود و مدیران در تمامی حوزه های کاری باید هوشیای به خرج دهند تا جرمی اتفاق نیفتد.

گروسی گفت: برای امنیت اجتماعی با حمایت مردم باید تلاش کرد و برای کنترل جرایم باید یک آسیب شناسی صورت گیرد تا احکام با نظم و مدیریت اصولی اجرا شوند.

در پایان مراسم از زحمات علی راسخی رئیس دادگستری شهرستان قدردانی و آقای حمید رضا ملکی به عنوان رئیس دادگستری شهرستان معرفی شد.

همچنین از زحمات حسین اسماعیلی دادستان شهرستان قروه تجلیل و سید جلال حاجی نصیری به عنوان دادستان شهرستان قروه معرفی شد.

بازدید [ 294 ]
برچسب ها