اخبار

فرماندار قروه:

مسئولان در نظام جمهوری اسلامی به مسئولیت به عنوان تحفه معنوی نگاه می کنند

فرماندار قروه گفت:یکی از ویژگی های که مسئولیت ها در نظام جمهوری اسلامی دارد با دید طعمه به مسئولیت نگاه نمی کنند بلکه به صورت تحفه معنوی نگاه می کنند بتوانند چند صباحی از مسئولیت بر عهده دارند تا توشه ای برای آخرت فراهم کنند.
مسئولان در نظام جمهوری اسلامی به مسئولیت به عنوان تحفه معنوی نگاه می کنند
به گزارش روابط عمومی فرمانداری قروه، پرویز کولانی در مراسم تجلیل و معارفه رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان قروه با اشاره به نگاه کردن به عمق پذیرفتن مسئولیت افزود: پذیرفتن مسئولیت یک کار سنگین ، بزرگی و یک حق عمومی است چرا که پذیرفتن مسئولیت در هر کار مثبت و منفی مسئولان در آن نقشی دارند.

به گفته وی دانشگاه به ویژه دانشگاه پیام نور یک ظرفیت بزرگی است چرا که به عنوان یک دانشگاه فراگیر در بین شهرستان ها و استان ها یک دانشگاه اثرگذار مطرح است.

فرماندار قروه با بیان اینکه نگاه به دانشگاه و ارتباط دانشگاه به صنعت مطرح است افزود: باید ارتباط دانشگاه با جامعه را تعریف کرد چرا که صنعت بخشی از جامعه بوده و بسیاری از مسائل جامعه با نسخه دانشگاه قابل حل است.

وی اضافه کرد: نسخه ای که توسط اساتید و دانشجویان، محققین و پژوهشگران مسائل جامعه قابل حل است چرا که بسیاری از نارسایی های مدیریتی و آسیب های اجتماعی از طریق دانشگاه مرتفع می شود.

فرماندار قروه با اشاره به اینکه اگر دانشگاه نسبت به مسائل اجتماعی بی تفاوت باشد روح نشاط، پویایی، تحقیق و به جلو نگاه کردن در آن جامعه از بین می رود گفت: وظایف دانشگاه یک وظیفه سنگینی است که لازم است در این زمینه با بخش های مختلف جامعه با اقشار جامعه ارتباط برقرار شود.

کولانی بی انگیزگی دانشجویان را یکی از مشکلات دانشگاه دانست و گفت: دانشجویان دورنمای ذهنی روشنی ندارند چرا که روح دانشگاه به پژوهش و تحقیق است اگر این زمینه نباشد هیچ فرقی با مدرسه ندارد.

کولانی از رئیس دانشگاه پیام نور خواست روحیه بی تفاوتی و بی انگیزگی دانشجویان نسبت به مسائل اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و تحقیق و پژوهش با راهکار علمی اساتید مرتفع شود.

رئیس دانشگاه پیام نور کردستان نیز گفت: چهارمین پست در حوزه مدیریت در قسمت آموزش، فرهنگی دانشگاه کردستان، رئیس دانشگاه پیام نور واحد کامیاران و قروه به بانوان رسید.

اسکندر مرادی افزود: دانشگاه پیام نور در میان سایر دانشگاه‌های کشور جزو بزرگ‌ترین دانشگاه‌های دولتی است و در استان کردستان نیز چهار مرکز دانشگاه پیام نور در شهرستان‌های سنندج، مریوان، سقز و بیجار وجود دارد و پنج واحد دیگر در شهرستان‌های دیگر استان وجود دارد.

به گفته وی در حال حاضر 15 هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور استان تحصیل می‌کنند، که بیش از 80 نفر عضو هیئت علمی و 270 نفر همکار در این دانشگاه فعالیت دارند.

وی اضافه کرد: بیش از 90 درصد پرسنل و کارکنان دانشگاه پیام نور استان بومی هستند و بیش از 20 عنوان کتاب توسط اساتید تالیف شده که از آن به عنوان کتاب درسی در سطح دانشگاه‌های کشور تدریس می شود.

در این آیین از زحمات محمد خالدیان قدردانی شد و درخشان عبدالملکی به عنوان رئیس دانشگاه پیام نور واحد قروه معرفی شد

بازدید [ 2221 ]
برچسب ها