اخبار

فرماندار شهرستان قروه در مراسم جشن دانشجویی عنوان کرد:

مرگ بر آمریکا به معنای مرگ بر سیاست های خصمانه آمریکا و سیاست های استکبار است

فرماندار قروه در مراسم جشن روز دانشجو در دانشگاه پیام نور قروه با تبریک فرارسیدن روز دانشجو بیان داشت: روز دانشجو روز بزرگی است و شهدای دانشجو با خون پاک خود آرمان گرایی و استقلال طلبی را در تاریخ ثبت کردند
مرگ بر آمریکا به معنای مرگ بر سیاست های خصمانه آمریکا و سیاست های استکبار است

موحد امان الهی ادامه داد: در سال ۳۲ که یک سال پرحادثه در تاریخ کشور ما بود نفت پس از تلاش های بسیار به سرمایه ای ملی تبدیل شد.

وی افزود: اما فضایی سنگین در جامعه ایجاد شده بود و دانشجوی استقلال طلب و آرمان خواه این تلخی را برنتابید و در روز ۱۴آذر همه دانشگاه ها به صحنه اعتراضات دانشجویی تبدیل شد تا اینکه در روز ۱۶ آذر ابتدای صبح گارد شاهنشاهی وارد دانشگاه شد و تیراندازی در محیط دانشگاه آغاز شد که در پی آن ۲۷ نفر از دانشجویان مجروح می شوند و خون مطهر شهدا جاری شد.

وی با تاکید بر لزوم زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای دانشجو اظهار داشت: خالق فریاد مرگ بر آمریکا همین دانشجویان شهید بودند و مرگ بر آمریکا مرگ بر ملت آمریکا نیست بلکه مرگ بر سیاست های خصمانه آمریکا و سیاست های استکبار است و فراموشی این حقیقت یعنی فراموشی شهدا که نباید اجازه داد دشمن در این جهت به اهداف خود دست یابد.

در بخش پایانی این مراسم نیز از دانشجویان حائز رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد و دانشجویان نمونه دانشگاه پیام نور قروه تقدیر به عمل امد.

بازدید [ 420 ]
برچسب ها