اخبار

امام جمعه شهرستان قروه:

مردم مجریان اصلی برگزاری انتخابات هستند

امام جمعه قروه از ستاد انتخابات شهرستان قروه بازدید کرد
مردم مجریان اصلی برگزاری انتخابات هستند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه، حجت الاسلام عابدین رستمی در این بازدید با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران مهمترین اصلی که وجود دارد در کنار بها دادن به اسلام، بحث جمهوریت است، اظهار داشت: انتخاباتی که در ۴۰ ساله انقلاب اسلامی شکل گرفته تمام و کمال نماد جمهوریت انقلاب اسلامی و ایران بوده و همیشه برگ زرینی بر تاریخ بوده است.

 

به گفته وی فضای تاریخی که در ایران وجود دارد غیر از تصدی مسئولیت ها، مسئله ای که خیلی مهم دیده می شود، رفراندومی است ولو اجمالی و کوتاه مدت نسبت به اصل نظام و این مهم است و باید مدنظر باشد.

 

رستمی با اشاره به نگاه جامعه جهانی به انتخابات پیش روی کشور، افزود: کسانی که ایران را دارند رصد می کنند نسبت به حضور حداکثری حساسند و مهم نیست برایشان که چه کسی رأی می آورد و منتخب می شود و بر کرسی مجلس یا ریاست جمهوری تکیه می زند. 

 

 وی اصلی ترین مقوله برای این رصد کنندگان خارج از ایران را حضور حداکثری مردم دانست و گفت که برای این افراد مهم است که مردم نسبت به نظام چه موضعی را نشان می دهند.

 

مطابق سخنان رستمی نظام مقدس ایران اسلامی یک نظام مردم سالاری دینی است و مردم در کنار دین یک ظرفیت بزرگی را اجرا می کنند و براساس فلسفه سیاسی اسلام هم همیشه این گونه بوده که مجریان دین مردمند و بهترین روش برای اجرای دین همین انتخابات است.

 

گفتنی است تا کنون در شهرستان قروه برای یازدهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی ۲۲ نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۴ کاندیدا در تهران اسم نوشته اند.

 

 

امام جمعه قروه از ستاد انتخابات شهرستان قروه بازدید کرد

بازدید [ 204 ]