اخبار

قروه؛

مراسم جشن سالروز میلاد پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) برگزار شد

همزمان با سالروز میلاد با شکوه پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم و سالروز ولادت حضرت امام جعفر صادق علیه السّلام و هفته وحدت با حضور مسئولین و مردم دیندار، مراسم جشنی در مصلی مسجد جامع قروه برگزار شد .
مراسم جشن سالروز میلاد پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه، در این جشن حسین الماسی سرپرست فرمانداری شهرستان قروه، علیرضا عبدی سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری قروه ، حجت الاسلام عابدین رستمی امام جمعه قروه، حاج ماموستا ملا هاشم نوری امام جمعه اهل سنت قروه، علی محمد مرادی نماینده مردم شریف شهرستان های قروه و دهگلان در  مجلس شورای اسلامی، جناب سرهنگ محمدرضا مؤمنی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه، و جمعی از مسئولین و مردم متدین شهرستان قروه حضور داشتند .

 

 

امام جمعه قروه در این مراسم طی سخنانی گفت: مردم همیشه زخم خورده تفرقه بوده اند و چه کسی می تواند مانند پیامبر مکرم اسلام (ص) می تواند مظهر توحید و وحدت جامعه اسلامی باشد .

 

حجت الاسلام عابدین رستمی در باره شکل گیری گروه های تکفیری توسط دشمنان اسلام اشاره کرد و اظهار داشت : آمریکاییها برای تشکیل داعش بیش از ۷ میلیارد دلار هزینه کرده اند و هدف آنان ضربه به جمهوری اسلامی ایران بود و آنها تلاش می کردند که از ورود اسلام به غرب جلوگیری کنند .

 

وی افزود: دشمنان تلاش کردند که دین مبین اسلام را با خون و خونریزی معرفی کنند و چهره واقعی مسلمانان را خدشه دار کنند.

امام جمعه قروه تصریح کرد: وحدت به معنی تاکید بر مشترکات مسلمین است و در فضای شهرستان قروه مشارکت در امور وجود دارد و شیعه و سنی در کنار هم هستند و نخبگان باید تلاش کنند که وحدت در حوزه های مختلف اجتماعی،اقتصادی و ... به صورت عملی وجود داشته باشد .

 

 

امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت وحدت جامعه اسلامی گفت : اسلام دین رحمت و دین مودت و خیر و خوبی هاست و در هیچ دوره ای در تاریخ بشر دینی مانند دین اسلام نبوده است که به واسطه وجود مبارک پیامبر رحمت حضرت محمد (ص) برای راهنمایی بشر فرستاده است .

 

حاج ماموستا ملا هاشم نوری با اشاره به اینکه بحث وحدت بسیار گسترده است و خداوند در قرآن کریم بسیار به آن اشاره و تاکید کرده است، عنوان کرد: وحدت وسیله و کلمه ای است که انسان ها را به سعادت می رساند .

 

وی اظهار داشت : اسلام دو بازوی قدرتمند و بزرگ دارد که یکی اهل تشیع و دیگری اهل سنت هستند و هر کس که نام مبارک پیامبر(ص) را به عنوان پیامبر اسلام عنوان کند به عنوان مسلمان شناخته می شود و تکفیری ها که خود را موحد می نامند در واقع موحدین بدون توحید هستند و مسلمان نیستند و نباید اسم آنها را موحد گذاشت و مسلمانان خدا جوی واقعی موحد هستند و نام موحد زیبنده مسلمانان واقعی است.

 

ماموستا نوری تصریح کرد: دیدگاه اهل سنت با جریانات وهابیت و سلفیت و القاعده و ...مخالف است و  هیچ ربطی به اهل سنت ندارند و اهل سنت را نیز رد می کنند و ما با این فرقه های تکفیری مخالف هستیم و سنخیتی با اهل سنت ندارند .

 

وی افزود: امروز مهمترین مسئله برای مسلمین بحث وحدت است و ما باید برای حفظ وحدت بسیار تلاش کنیم .

 

اجرای سرود ،قرائت دکلمه و مولودی خوانی از برنامه های اجرا شده در این جشن بود.

 

 

هفته وحدت 98

بازدید [ 236 ]