اخبار

قروه ؛

مراسم تودیع و معارفه مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قروه برگزار شد

در این مراسم از زحمات (دکتر امید محمدی) تقدیر و (دکتر هوشنگ پیرفلاح) به عنوان مدیر جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان قروه معرفی شد.
مراسم تودیع و معارفه مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قروه برگزار شد

در این جلسه امید محمدی مدیر قبلی شبکه بهداشت قروه گفت : اصلی ترین مشکل در حوزه بهداشت و درمان قروه قدیمی بودن ساختمان  بیمارستان شهید بهشتی است که سالانه ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان هزینه نگهداری بیمارستان می شود و این نشان دهنده فرسوده بودن این مکان درمانی است و اگر امروز به فکر بیمارستان جدید در شهرستان نباشیم در آینده ای نه چندان دور با بحرانی جدی روبرو خواهیم شد که غیرقابل جبران است.

محمدی از انجام ۱۵۰ هزار ویزیت با ۱۴۰ تخت فعال در بیمارستان خبر داد و افزود: تمامی معضلات پشتیبانی در بیمارستان تجهیز و رفع شد و برای نخستین بار هم اورژانس هوایی برای بیماران حیاتی راه اندازی شد.

امام جمعه قروه نیز در این جلسه در سخنان انتقادی گفت : آرامش مدیریتی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان وجود ندارد، و باید قبول کرد که تغییرات در این مجموعه راه چاره نیست و باید از دخالت های صورت گرفته در این مجموعه جلوگیری شود.

حجت الاسلام حسن باباییان افزود : مدیریت متزلزل را عامل ناکارآمدی سیستم دانست و به طور غیر مستقیم به دخالت ها در حوزه بهداشت و درمان قروه اشاره کرد و گفت :  به هر حال نزدیک انتخابات است و این تغییرات مدیریتی کمی عجیب به نظر می رسد.  

در ادامه نیز معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت : نظام ارجاع خدمات پزشکی نیازمند ایجاد زیرساخت اساسی است  و باید بر کار سیستمی منظم و در راستای وظایف سازمانی توجه داشت .

بیدار پور افزود : در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ۱۲ گام نظام ارجاع در گام ۴ قرار دارد و نیاز است این موارد نهایی شود. 

بازدید [ 561 ]