اخبار

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان :

مدیران با احساس مسئولیت و پای کار بودن به مردم احساس آرامش وامنیت بدهند / آمادگی تمامی نیروهای خدمات رسان و امدادی و اعلام آمادگی نیروهای نظامی و انتظامی در حوادث احتمالی ناشی از بارش های پیش رو

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان قروه با حضور حسین خوش اقبال معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان ، موحد امان اللهی فرماندار شهرستان قروه و اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان برگزار شد .
مدیران با احساس مسئولیت و پای کار بودن به مردم احساس آرامش وامنیت بدهند / آمادگی تمامی نیروهای خدمات رسان و امدادی و اعلام آمادگی نیروهای نظامی و انتظامی در حوادث احتمالی ناشی از بارش های پیش رو

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، حسین خوش اقبال ضمن تسلیت درگذشت تعدادی از هموطنان در حادثه سیل اخیر در چند نقطه کشور ، گفت : در پی اعلام بارش در چند روز اخیر با تلاش نیروهای ادارات عضو ستاد مدیریت بحران لای روبی مسیر رودخانه ها و مسیر هایی که آبگیر هستند در دستور کار قرا گرفته است .

خوش اقبال با تأکید بر حضور همه مدیران در محل خدمت خود در این چند روز که پیش بینی شده است موج جدید بارش ها استان را فرا خواهد گرفت ، افزود : مدیران ضمن حضور در محل خدمت خود و با احساس مسئولیت و پای کار بودن برای مردم احساس آرامش وامنیت را ایجاد کنند و باید تلاش کرد که بارش باران به عنوان نعمت الهی کمترین آسیب یا خسارت را ایجاد کند .

 

 

وی با اشاره به لزوم آموزش پیش از وقوع حوادث از طریق ادارات متولی و رسانه ها به ویژه صدا و سیما ، عنوان کرد : متاسفانه برای طرح های تحقیقی و پژوهشی در اجرای پروژه های مختلف ، زمان و هزینه کافی اختصاص نمی یابد و این پروژه ها عمدتاً بدون هیچ تحقیق ، پژوهش و آسیب شناسی به اجرا در می آیند و پس از آن تازه به مشکلات آن پی می بریم از جمله بیمارستان شهدای شهر دهگلان که متاسفانه در مسیر رودخانه فصلی و در پایین دست این شهر احداث شده است .

خوش اقبال از آمادگی تمامی نیروهای خدمات رسان و امدادی و اعلام آمادگی نیروهای نظامی ارتش ، سپاه و نیروی انتظامی  در حوادث احتمالی ناشی از بارش های پیش رو خبر داد .

 

 

فرماندار شهرستان قروه نیز در این جلسه ضمن تسلیت به خانواده های داغدار حوادث اخیر ناشی از سیل در چند شهر کشور مان گفت : 22 نقطه حادثه خیز در سطح بخش های شهرستان شناسایی شده است، و ادارات عضو ستاد بحران  برای جلوگیری از هرگونه مشکل باید نسبت به ایمن سازی و رفع مشکلات در نقاطی که احتمال بروز سیل در آن ها وجود دارد ظرف 48 ساعت آینده اقدام نمایند .

موحد امان اللهی با اشاره به نقاط شناسایی شده مستعد که برخی از این نقاط سابقه بروز سیل نیز دارند ، این مناطق را شامل  پل منطقه جنیان، پل روستای پرپیشه، پل موجود در محور قروه- سنندج واقع در ورودی روستای کاظم آباد، شهرک امام خمینی، زیرگذر غیر رسمی شهر دلبران در مقابل نیروگاه برق ، رودخانه قلعه و پل موجود در مسیر ناحیه منفصل شهری قلعه کانال سنگی و پل مسیر شهر سریش آباد ، و ... عنوان کرد و بر صدور دستور تخلیه برای منازلی که آسیب پذیر بوده و امکان تخریب دارند تأکید کرد.

فرماندار قروه از لغو مرخصی مدیران دستگاه های اجرایی خبر داد و خواستار حضور به موقع و پای کار بودن آنان در این مدت به ویژه در روزهای شنبه تا دوشنبه هفته آتی شد.

در ادامه عباد بشیری رئیس اداراه منابع آب شهرستان قروه نیز با اشاره به ظرفیت 22 میلیون لیتری سد سنگ سیاه گفت : تا کنون حدود 11 میلیون لیتر آب در این سد تجمیع شده است و از این بابت نگرانی و خطری برای چند روستای مسیر این سد وجود ندارد .

همچنین رئیس اداراه هواشناسی شهرستان قروه نیز با اشاره به اینکه پیش بینی می شود در روز یکشنبه اوج بارش ها تا 40 میلی متر اتفاق بیافتد گفت : امسال در بارش سال زراعی 384 میلی متر بارندگی رخ داده است که این میزان بارش در سال قبل 184 میلی متر بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 75 درصد افزایش داشته است.

مرتضی عبدالملکی با توضیح این نکته که تغییر اقلیم صورت گرفته موجب شده است که در روند پیش بینی هواشناسی کشور مشکلاتی به وجود بیاید ، افزود : میزان بارش در سال جدید 43 میلی متر و میانگین بارش کل دوره 35 ساله در قروه 334 میلی متر است که بارش های اخیر نسبت به این دوره با 34 درصد رشد همراه بوده است.

گفتنی است معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان و  فرماندار شهرستان قروه به صورت سر زده از بیمارستان شهید بهشتی شهر قروه بازدید نومدند و با پرسنل این بیمارستان دیدار کردند و همچنین از بیماران بستری در بخش اورژانس نیز عیادت کردند . 

 

 

 

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان قروه

بازدید [ 133 ]