اخبار

فرماندار شهرستان قروه در شورای اداری عنوان کرد :

قروه ، رتبه اول استان در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و مشاغل خانگی و رتبه دوم استان در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی را به خود اختصاص داده است

آخرین جلسه شورای اداری در سال 97 در سالن جلسات فرمانداری و به ریاست موحد امان اللهی فرماندار شهرستان قروه برگزار شد .
قروه ، رتبه اول استان در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و مشاغل خانگی و رتبه دوم استان در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی را به خود اختصاص داده است

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، امان اللهی در ابتدای جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره 564 شهید  گلگون کفن شهرستان قروه و 5400 شهید والامقام استان کردستان در روز بزرگداشت شهدا و ضمن تبریک اعیاد ولادت امام هادی (ع) ، میلاد حضرت علی (ع) و روز پدر و عید باستانی نوروز ، برای مردم شریف شهرستان قروه در سال جدید آرزوی توفیق و سربلندی کرد و از عزم جدی مسئولان برای خدمت رسانی بیشتر و بهتر در سال 98 خبر داد .

امان اللهی با اشاره به 11 ماه حضور خود در سمت فرمانداری شهرستان قروه ، از شورای اداری ، روحانیون به ویژه ائمه جمعه ، شورای تأمین ، نیروهای نظامی و انتظامی و همه کسانی که به نحوی برای پیشرفت شهرستان و ارتقاء سطح خدمات به مردم تلاش کرده اند تشکر کرد و از تعامل بالا و خوب ادارات و نهاد ها با یکدیگر و ارتباط مؤثر ادارات با فرمانداری برای اجرای مصوبات و انجام خدمات به مردم شریف شهرستان قروه سخن گفت و آرزو کرد که این همکاری و تعامل در سال جدید افزایش یابد .

 

 

فرماندار شهرستان قروه با تشریح فعالیت های شهرستان در اشتغال نیز عنوان کرد : در بحث اشتغال فراگیر با پرداخت 11 میلیارد و 108 میلیون تومان برای اجرای 59 طرح و اشتغال 211 نفر  توانستیم 25 درصد پرداخت از مجموع پرداختی کل استان را داشته باشیم و رتبه اول استان را به خود اختصاص دهیم .

وی گفت : در بحث مشاغل خانگی نیز 1 میلیارد و 20 میلیون تومان برای 150 طرح در راستای اشتغال 170 نفری نیز موفق شدیم در استان رتبه اول را داشته باشیم .

فرماندار قروه همچنین با اعلام اینکه در اشتغال پایدار روستایی تسهیلاتی بالغ بر 25 میلیارد و 482 میلیون تومان برای 223 طرح با اشتغال 445 نفر پرداخت شده است ، افزود : در این بخش در رتبه دوم استان قرار گرفتیم .

 

 

امان اللهی در ادامه به توزیع کالاهای اساسی در شهرستان پرداخت و افزود: تا کنون ۳۷۰ تن برنج، ۴۰ تن شکر، ۴۳ تن گوشت منجمد گوساله، یک تن گوشت گرم گوساله، ۲ تن گوشت گرم گوسفندی و ۹۷ تن مرغ منجمد توزیع شده است.

وی در ادامه از ذخیره ۷۵ تن پرتقال و ۴۵ تن سیب برای شب عید و پخش آن در ۱۵ نقطه شهر خبر داد.

 

 

امان اللهی با اشاره به شرایط سال ۹۸ و برگزاری انتخابات، بیان کرد: در انتخابات همه افراد دارای صلاحیت می‌توانند شرکت کنند اما رعایت قانون انتخابات و تبلیغات امری مهم است که باید مدنظر قرار گیرد.

وی بر تبلیغ به موقع برای انتخابات مطابق قانون تأکید کرد و خواستار رعایت این مهم توسط افرادی که قصد شرکت دارند شد.

امان اللهی همچنین خطاب به تمامی دستگاه ‌های اجرایی عنوان کرد: استفاده شخصی از خودروی دولتی غیرقانونی بوده و مسئولان باید در این زمینه بسیار دقت داشته باشند و از این کار خودداری نمایند .

 

 

موحد امان اللهی با اشاره به اجرای دستورالعمل امهال تسهیلات کشاورزان خسارت دیده در شهرستان قروه گفت : تا کنون از سهم تعیین شده به میزان ۸ میلیارد و ۷۶۰ میلیون تومان، مبلغ ۷ میلیارد و ۶۳۹ میلیون تومان آن جذب و مراحل امهال صورت گرفته است.

به گفته وی تعداد هزار و ۶۶۴ پرونده با تسهیلات زیر ۲۵ میلیون تومان جهت امهال در شهرستان قروه قرار گرفته است.

امان اللهی با بیان اینکه تا کنون هزار و ۱۹۹ مورد امهال انجام شده است، افزود: تا ۲۰ اسفند ماه زمان جذب اعتبارات لازم در این زمینه بود که به مدت ۱۰ روز به کشاورزان فرصت مراجعه داده شد.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال تمام مبلغ در نظر گرفته شده برای امهال وام در شهرستان جذب خواهد شد، گفت: امید می‌رود با امهال تسهیلات کشاورزان بتوان تا حدودی زحمت کشاورزان را ارج نهاده و از دغدغه آنان کاست.

 

 

در پایان این نشست از رؤسا و مسئولین ادارات که از خانواده معظم شهدا هستند تجلیل شد و همچنین با اهدای لوح به ادارات و نهاد هایی که در راستای برگزاری اجلاسیه شهدای شهرستان قروه تلاش کردند تقدیر شد و در نهایت با اهدای لوح از تلاشگران حوزه اشتغال در ادارات و بانکهای عامل تقدیر گردید .  

 

بازدید [ 115 ]
برچسب ها