اخبار

فرماندار شهرستان قروه :

فیلم های جشنواره رشد از نظر محتوا بازنگری شوند

اولین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قروه در سال 98 برگزار شد
فیلم های جشنواره رشد از نظر محتوا بازنگری شوند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، موحد امان للهی خواستار بازنگری برای محتوای فیلم های قابل نمایش در جشنواره رشد متناسب با اقتضای سن دانش آموزان شد و بر توجه به پرورش در کنار آموزش با نگرش کیفی تأکید کرد.

امان اللهی در جلسه شورای آموزش و پرورش قروه با محوریت هماهنگی برای اجرای جشنواره فیلم رشد به صورت سراسری در شهرستان و دیگر مصوبات قبل، اظهار داشت: باید در خصوص جشنواره فیلم رشد تجدید نظری درباره محتوا و کیفیت فیلم‌ها باتوجه به اقتضای سن دانش آموزان توسط وزارت آموزش و پرورش صورت گیرد.

به گفته فرماندار قروه ایراداتی از قبل به فیلم‌های این جشنواره وارد است و در واقع فیلم اگر برای رشد دانش آموز بوده و می‌خواهد پیامی را برساند باید متناسب با سن او و دارای محتوایی قابل فهم باشد.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان قروه  بر بررسی محتوا و مباحث زیرساختی در حوزه آموزش و پرورش تأکید کرد و افزود: پیشبرد اهداف آموزش و پرورش تنها در بخش آموزش نیست و باید پرورش هم فعال‌تر گشته و و با کیفیت خاص بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه باتوجه به اعتراض فرهنگیان نسبت به اینکه شهرستان قروه به عنوان منطقه جنگی انتخاب نشده است، عنوان کرد: این تصمیم توسط ستاد کل نیروهای مسلح بنا به یکسری موارد گرفته شده است و قطعاً نگرانی در این زمینه پیش می‌آید، لذا پیگیر هستیم تا با رایزنی تجدید نظری را لحاظ کنیم.

در ادامه امام جمعه قروه با تأکید بر اینکه باید مسایل تربیتی در آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد، از ارتقای فکری برای برنامه های هفته معلم در کنار ایجاد عدالت اجتماعی در این حوزه گفت.

حجت الاسلام حسن باباییان ، اظهار داشت: امروزه توجه به مسائل تربیتی در آموزش و پرورش کمرنگ شده و آموزشی شدن صرف مدارس آفت جدی در این نهاد است.

به گفته وی آموزش تنها دانش آموزان را از مسائل تربیتی و پرورشی دور می‌سازد و این آسیبی است که نشانه‌های آن بعدها در جامعه رشد می‌کند.

باباییان با بیان اینکه نسبت به مباحث انسانی دانش آموزان بی تفاوت هستیم، افزود: باید نگاه‌ها به انسان شدن دانش آموز در کنار آموزش صورت گیرد و هرآنچه به تربیت می‌رسد لحاظ گردد.

وی با اشاره به در پیش بودن هفته معلم، تصریح کرد: در این هفته نیاز است از مواردی که ارتقای فکری به همراه دارند استفاده و شیوه‌های لازم برای نشان دادن ارزش والای معلم در نظر گرفته شود.

باباییان عدالت اجتماعی را یکی از مواردی دانست که باعث دلگرمی معلم شده و توجه او را به مباحث آموزشی و پرورشی بیشتر می‌سازد.

اولین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قروه در سال 98

بازدید [ 254 ]
برچسب ها