اخبار

در راستای بازدید از روستاها؛

فرماندار شهرستان قروه با مردم روستای (گلالی) از توابع بخش چهاردولی دیدار و گفتگو کرد

فرماندار شهرستان قروه و جمعی از مدیران ادارات با حضور در روستای (گلالی ) از توابع بخش چهاردولی ، با مردم این روستا دیدار کردند .
فرماندار شهرستان قروه با مردم روستای (گلالی) از توابع بخش چهاردولی دیدار و گفتگو کرد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه  ، در ابتدا موحد امان اللهی فرماندار شهرستان قروه با حضور در گلزار شهدای روستا به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد .

موحد امان اللهی فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان قروه ، با حضور در مدرسه ابتدایی شهدا روستا گلالی  از وضعیت این مدرسه بازدید نمود و با معلمان و دانش آموزان این مدرسه دیدار کرد .

 

 

در ادامه فرماندار قروه  پس از بازدید از داخل روستا با اهالی روستا و دهیار و همچنین اعضای شورای اسلامی روستا دیدار کرد و اعضای شورا مشکلات روستا را بیان کردند و فرماندار قروه در این خصوص مسئولین مربوطه را مکلف به پیگیری و یافتن راهکارهایی برای رفع مشکلات کرد .

 

 

 

مشکلاتی که معدن مجاور روستا ایجاد کرده از جمله ایجاد سر و صدا و انجام انفجار بدون هماهنگی با اهالی روستا ، یکی از مشکلاتی بود که عنوان شد و فرماندار قروه گفت : انفجارات در معدن باید با هماهنگی نیروی انتظامی و اهالی روستا باشد و اگر خسارت و یا مشکلی بر اثر این انفجارات به وجود آمده است باید از طریق مراجع قانونی پیگیری شود .

یکی دیگر از مشکلات عنوان شده ساخت و ساز در محدوده میراث فرهنگی است که با توجه به گمانه زنی های انجام شده جزء بافت تاریخی محسوب می شود و چند خانواده که در این محدوده قصد بازسازی و یا مرمت منزل مسکونی دارند به یکی از بندهای تعهد نامه سازمان میراث فرهنگی که در آن هر گونه ساخت و ساز را مشروط به اخذ مجوز از این سازمان می کند ، معترض بودند که فرماندار قروه گفت درخصوص این مسئله و مشکلات معدن یک کارگروه ویژه برای بررسی و کارشناسی موضوع تشکیل خواهد شد که پس از بررسی راهکارهای رفع این مشکلات نیز مشخص شود .

فرماندار قروه همچنین از محل از محل اجرای پروژه بهسازی قنات داخل روستای گلالی نیز بازدید کرد .

موحد امان اللهی با حضور در منزل ۲ خانواده از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)  ، ساکن روستای (گلالی) از این خانواده ها دلجویی کرد و از رئیس این نهاد حمایتی خواست که مشکلات این خانواده را پیگیری کند .

بازدید [ 458 ]