اخبار

در راستای بازدید از روستاها؛

فرماندار شهرستان قروه با مردم روستای (مهدی خان ) از توابع بخش سریش آباد دیدار و گفتگو کرد

فرماندار شهرستان قروه و جمعی از مدیران ادارات با حضور در روستای (مهدی خان ) از توابع بخش سریش آباد ، با مردم این روستا دیدار کردند .
فرماندار شهرستان قروه با مردم روستای (مهدی خان ) از توابع بخش سریش آباد دیدار و گفتگو کرد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، در ابتدا به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش ، با حضور در مدرسه روستا که یک واحد کانکسی می باشد ، از وضعیت مدرسه بازدید نمود و با معلم مدرسه و دانش آموزان دیدار کرد .

وی از مدیریت آموزش و پرورش سریش آباد خواست که نسبت به نصب سیستم گرمایشی استاندارد در این مدرسه در سال آینده اقدام شود .

 

 

در ادامه فرماندار قروه  با اهالی روستا و دهیار و همچنین اعضای شورای اسلامی روستا در مدرسه روستا دیدار کرد و اعضای شورا مشکلات روستا را بیان کردند .

 

یکی از مشکلات اصلی روستا وضعیت نامناسب راه بود که عبدالله طهماسبی در این خصوص گفت : این جاده از شهر سریش آباد تا روستای (مهدی خان) 5/13 کیلومتر است است که تنها 4 کیلومتر آن مساعد می باشد و باقی مسیر به دلیل تردد خودروهای سنگین به ویژه کامیون های معادن تخریب شده و در قسمت های از مسیر این تخریب به 90 درصد نیز میرسد و علی رقم 450 تن بیس ریزی انجام شده توسط شرکت متولی معدن اما نیاز به لکه گیری کلی و اصولی دارد .

طهماسبی افزود در هفته آینده از سه راهی اسلام آباد تا مهدی خان تسطیح و رگلاژ می شود .

دیگر مشکل روستا نبود پزشک تمام وقت در روستا بود که مسعود معتمدی رئیس شبکه بهداشت قروه در این خصوص گفت با توجه به نبود مکان مناسب برای اسکان پزشک در روستا و کمبود پزشک در روستاها این پزشک به صورت نوبتی هفته ای 2 روز در روستا حضور دارد و باقی هفته نیز در یکی از روستاهای بخش مرکزی خدمت می کند .

 

 

در خصوص گاز روستا نیز ، حنیفی رئیس اداره گاز گفت : خط لوله انتقال گاز به این روستا رسیده است و کارفرما در این چند روز جهت  جانمایی و اجرای علمک گزاری اقدام میکند و تا آخر اسفند نیز گاز روستا وصل خواهد شد و مردم این روستا می توانند از نعمت گاز بهره مند شوند .

کافی نبودن سهمیه نفت ، نبود سپتیک در روستا ، بیس ریزی و تسطیح معابر روستا در قالب طرح هادی و تکخوانی کنتورهای برق نیز از دیگر مشکلات و درخواست های عنوان شده مردم روستا بود که فرماندار شهرستان قروه به مسئولین ادارات مرتبط دستور داد که نسبت به پیگیری و رفع این موارد اقدامات لازم را انجام دهند .

 

 

موحد امان اللهی همچنین با حضور در منزل یکی از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) ، ضمن دلجویی از ایشان ، روز مادر را به مادر زحمت کش خانواده تبریک گفت و  از رئیس کمیته امداد خواست که درخواست های وی را بررسی و نسبت به انجام آنها اقدام نماید .

بازدید [ 555 ]
برچسب ها