اخبار

در راستای بازدید از روستاها؛

فرماندار شهرستان قروه با مردم روستای داشکسان از توابع بخش چهاردولی دیدار و گفتگو کرد

فرماندار شهرستان قروه و جمعی از مدیران ادارات با حضور در روستای داشکسان از توابع بخش چهاردولی ، با مردم این روستا دیدار کردند .
فرماندار شهرستان قروه با مردم روستای داشکسان از توابع بخش چهاردولی دیدار و گفتگو کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، موحد امان اللهی ابتدا با حضور در گلزار شهدای روستای داشکسان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد .

روستای داشکسان 5 شهد والا مقام را تقدیم نظام مقدس اسلامی نموده است که یکی از این شهدا جاوید الاثر می باشد .

فرماندار شهرستان قروه به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش ، با حضور در مدرسه روستا از وضعیت مدرسه نیز بازدید نمود و با معلم روستا و دانش آموزان دیدار کرد و هدایای به رسم یاد بود تقدیم دانش آموزان شد .

مشکل اصلی مدرسه روستا نبود سیستم گرمایشی استاندارد و استفاده از بخاری نفتی بود که به گفته مدیر آموزش و پرورش شهرستان قروه این مدرسه جزء 11 مدرسه در اولویت برای استاندارد سازی است .

در ادامه فرماندار قروه در مسجد روستا با اهالی روستا و دهیار و همچنین اعضای شورای اسلامی روستا دیدار کرد و اعضای شورا مشکلات روستا را بیان کردند .

یکی از مشکلات مطرح شده عدم پایبندی معدن طلای ساریگونی به تعهدات خود در خصوص جذب نیروی کار از این روستا در فاز دوم معدن بوده که فرماندار قروه با اشاره به میزان سهمیه اعلام شده 150 نفری از سوی معدن  ، گفت : در موضوعات و مشکلات بین مردم و معادن ، به عنوان فرماندار شهرستان من طرف مردم هستم .

مشکل دیگری که عنوان شد احتمال آلوده بودن آب این روستا به آرسنیک بود که نیاز مند انجام  آزمایشات دقیق علمی توسط مراجع ذی صلاح در این خصوص الزامی است و فرماندار قروه از محیط زیست و شبکه بهداشت و درمان و همچنین جهاد کشاورزی درخواست کرد که با همراهی آبفار این مشکل را بررسی و نتایج آزمایشات قبل از سال 75 یعنی شروع به کار معدن و پس از آن را به صورت مقایسه ای اعلام نمایند .

سیف پناهی رئیس محیط زیست در این خصوص گفت که هر ساله 57 حلقه چاه در این منطقه مورد بررسی و آزمایش قرار می گیرد و وجود معدن طلا در افزایش میزان این عناصر در آب یا افزوده شدن این عناصر به آب هیچگونه تأثیری نداشته است .

موحد امان اللهی همچنین با حضور در منزل 2 نفر از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از این عزیزان دلجویی کردو به نمایندگان این 2 نهاد حمایتی دستور پیگیری مشکلات این خانواده ها را داد .

روستای داشکسان

بازدید [ 403 ]
برچسب ها