اخبار

در راستای بازدید از روستاها؛

فرماندار شهرستان قروه با مردم روستای جداقایه از توابع بخش چهاردولی دیدار و گفتگو کرد

فرماندار شهرستان قروه و جمعی از مدیران ادارات با حضور در روستای جداقایه از توابع بخش چهاردولی ، با مردم این روستا دیدار کردند .
فرماندار شهرستان قروه با مردم روستای جداقایه از توابع بخش چهاردولی دیدار و گفتگو کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، موحد امان اللهی ابتدا با حضور در گلزار شهدای روستای جداقایه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد .

 

روستای جداقایه میزبان یک شهیدگلگون کفن گمنام می باشد و 5 شهید والا مقام نیز تقدیم انقلاب کرده است .

 

فرماندار شهرستان قروه به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش ، با حضور در مدرسه روستا از وضعیت مدرسه نیز بازدید نمود و با معلم روستا و دانش آموزان دیدار کرد و هدایای به رسم یاد بود تقدیم دانش آموزان شد .

 

در ادامه فرماندار قروه  با اهالی روستا و دهیار و همچنین اعضای شورای اسلامی روستا دیدار کرد و اعضای شورا مشکلات روستا را بیان کردند .

 

یکی از مشکلات مطرح شده عدم پایبندی معدن طلای ساریگونی به تعهدات خود در خصوص جذب نیروی کار از این روستا در فاز دوم معدن بوده که فرماندار قروه با اشاره به میزان سهمیه اعلام شده 150 نفری از سوی معدن  ، گفت : در موضوعات و مشکلات بین مردم و معادن ، به عنوان فرماندار شهرستان من طرف مردم هستم .

 

مشکل دیگری که عنوان شدنیاز مندی روستا به اصلاح شبکه آب رسانی بود که فرهاد باقری رئیس آبفار شهرستان گفت: علی رقم اینکه این روستا تحت پوشش آبفار نیست ، در صورت تأمین اعتبار اصلاح شبکه در این روستا انجام خواهد شد .

 

مشکل دیگری که شوراهای روستای جداقایه عنوان کردند ، عدم اجرای کامل طرح هادی در این روستا بوده که مهدی محمدی رئیس بنیاد مسکن شهرستان قروه در این خصوص گفت: طرح هادی در  29 روستا به صورت نیمه کاره اجرا شده است و 3 سال است که روستای جدید در سامانه طرح هادی کشور ثبت نشده است و در صورت اجازه ثبت ، این روستا نیز در برنامه طرح هادی قرار خواهد گرفت .

 

موحد امان اللهی همچنین با حضور در منزل یکی از مددجویان کمیته امداد  از این خانواده دلجویی کردو به نماینده این نهاد حمایتی دستور پیگیری مشکلات این خانواده را داد .

 

 

روستای جداقایه

بازدید [ 444 ]
برچسب ها