اخبار

در راستای بازدید از روستاها؛

فرماندار شهرستان قروه با مردم روستای (اسلام آباد ) از توابع بخش سریش آباد دیدار و گفتگو کرد

فرماندار شهرستان قروه و جمعی از مدیران ادارات با حضور در روستای (اسلام آباد ) از توابع بخش سریش آباد ، با مردم این روستا دیدار کردند .
فرماندار شهرستان قروه با مردم روستای (اسلام آباد ) از توابع بخش سریش آباد دیدار و گفتگو کرد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ، در ابتدا موحد امان اللهی فرماندار شهرستان قروه با حضور در گلزار شهدای روستای اسلام آباد  به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد .

 

 

فرماندار شهرستان قروه به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش ، با حضور در مدرسه روستا از وضعیت مدرسه بازدید نمود و با 2 معلم مدرسه و دانش آموزان دیدار کرد .

وی از عدم توجه معلمین این مدرسه در خصوص حضور و غیاب و عدم توجه به دانش آموزان دیر آموز انتقاد کرد و از مدیریت آموزش و پرورش سریش آباد خواست که در این مورد و موارد دیگر به ویژه بحث دانش آموزان دیر آموز اقدامات مناسبی صورت پذیرد .

امان اللهی همچنین خواستار نظافت کلی مدرسه و رنگ آمیزی دیوارهای کلاس ها شد و دستور داد که وضعیت ساختمان مخروبه مدرسه قدیمی روستا مشخص  شود و همچنین نسبت به تعویض و استاندارد سازی پنجره های کلاس ها در سال آینده اقدام شود .

 

 

در ادامه فرماندار قروه  با اهالی روستا و دهیار و همچنین اعضای شورای اسلامی روستا در محل دهیاری دیدار کرد و اعضای شورا مشکلات روستا را بیان کردند .

 

یکی از مشکلات اصلی روستا وضعیت نامناسب راه  روستا به طول 2/1 کیلومتر بود که عبدالله طهماسبی رئیس راهداری قروه گفت این جاده از سه راهی سریش آباد به مهدی خان تا خود اسلام آباد  آسفالت شده و مشکلی ندارد اما سایر قسمت های جاده به دلیل تردد بارهای سنگین به ویژه کامیون های معادن ، تخریب شده  و برای رفع این مشکل باید به طور کامل لکه گیری شده روکش آن نیز انجام شود که این امر نیازمند تخصیص اعتبار می باشد .

مشکل دیگری که عنوان شد نبود سپتیک بود که به دستور فرماندار قروه باید اداره آب و فاضلاب روستایی نسبت به اعلام نیاز به استان این موضوع را پیگیری کند و در این خصوص فرهاد باقری رئیس آبفار نیز گفت برای اجرای پروژه سپتیک این روستا و 4 روستای دیگر در سال آینده درخواست اختصاص بودجه از استان را مطرح می کند .

جابه جایی چند تیر برق داخل روستا و اصلاح مسیر برق کشی نیز دیگر مشکلی بود که مطرح شد و فرهاد میمنت آبادی رئیس اداره برق شهرستان گفت در صورت تأمین اعتبار لازم تیرهای برق فشار متوسط جابه جا و شبکه برق اصلاح می شود .

همچنین اداره برق متعهد شد که 10 عدد سرچراغ و پایه را برای روشنایی معابر به دهیاری تحویل نماید .

موحد امان اللهی فرماندار شهرستان قروه با انتقاد از عملکرد برخی مدیران در خصوص درخواست اعتبارات از مدیریت ادارات استانی گفت : مدیران مشکلات موجود در وزه کاری خود را با دقت نظر و به صورت مکتوب به استان اعلام کرده و از آنها برای تأمین و اختصاص بودجه درخواست نمایند و برای پیگیری امور مسّر با شند .

 

 

موحد امان اللهی همچنین با حضور در منزل یکی از مددجویان سازمان بهزیستی و یکی از خانواده های تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) ، ضمن دلجویی از این عزیزان از مسئولین نهاد های حمایتی مربوطه خواست که نسبت به رفع مشکلات این 2 خانواده اقدامات لازم را انجام دهند .

بازدید [ 428 ]
برچسب ها