اخبار

فرماندار قروه:

فرمانداری از ایده تشکیل انجمن خیرین کتاب حمایت می کند

چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان قروه برگزار شد .
فرمانداری از ایده تشکیل انجمن خیرین کتاب  حمایت می کند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قروه  ، فرماندار قروه در این نشست گفت : فرمانداری از ایده تشکیل انجمن خیرین کتاب  حمایت می کند اما به شرط اینکه این انجمن به صورت داوطلبانه و خودجوش تشکیل شود .

موحد امان اللهی ضمن تشکر از شهرداری ها در خصوص واریز حق نیم درصد نهاد کتابخانه ها افزود : شهرداری ها طبق قانون مکلف شده اند که در حوزه فرهنگ هزینه کنند و در کنار شهرداری ها سایر مسئولین نیز باید در خصوص بحث کتاب و کتابخوانی همکاری های لازم را با نهاد کتابخانه ها داشته باشند و خود مدیران مروج بحث کتابخوانی باشند .

مسئول نهاد کتابخانه های شهرستان قروه در این جلسه با اشاره به موفقیت های این نهاد در 3 ماهه سوم امسال، گفت : (زیبا عبدالملکی) همکار نهاد کتابخانه ها در بخش کتابخانه کودک به عنوان کتابدار نمونه کشور معرفی شد و کتابخانه عمومی شهید مدرس قروه به عنوان کتابخانه نمونه استان اعلام گردید و همچنین کودک خردسال  (یلدا حسنی پدرام )عضو کتابخانه شهید مدرس قروه به عنوان خردسالترین عضو فعال کتابخانه استان کردستان تقدیر شد .

جواد عباسی با اشاره به فعالیت های کتابخانه افزود : در شهرستان قروه 8420 نفر عضو کتابخانه هستند و در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی  ، برنامه های مختلفی از جمله 62 برنامه قصه گویی ، 30 برنامه جمع خوانی ، 110 مورد بازدید از مدارس ، 23 نشست کتابخانه ای ، 15 نشست مدرسه ای و 3 نشست تخصصی برگزار شده است .

عباسی با اشاره به پرداخت نیم درصد حق کتابخانه از طرف شهرداری ها در سال 97  مبلغ کل این پرداختی را 34 میلیون و پانصد هزار تومان عنوان کرد و افزود : شهر داری قروه 27 میلیون تومان  ، شهرداری دلبران 2 میلیون وپانصد هزار تومان ، شهرداری دزج 5 میلیون تومان به حساب نهاد کتابخانه ها واریز کرده اند ولی متاسفانه شهرداری سریش آباد تا کنون مبلغی را واریز نکرده است .

انجمن کتابخانه های عمومی دی

بازدید [ 366 ]
برچسب ها