اخبار

فرماندار قروه:

فاز دوم معدن طلای قروه با اشتغالزایی 200 نفر در سال اینده به بهره برداری می رسد

فرماندار قروه با بیان اینکه فاز دوم معدن طلای ساریگونی با اشتغالزایی 200 نفر در بهار سال 97 به بهره برداری خواهد رسید، گفت: معدن طلای ساریگونی داشکسن یکی از پروژه های مهم سرمایه گذاری شهرستان اشتغالزایی 600 نفر را فراهم کرده است.
فاز دوم معدن طلای قروه با اشتغالزایی 200 نفر در سال اینده به بهره برداری می رسد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری قروه،پرویز کولانی افزود:شهرستان قروه با 143 هزار نفر جمعیت و با چهار بخش و 142 روستا بدلیل تنوع قومیت و مذهب و دروازه ورودی استان کردستان و همجواری با همدان دارای موقعیت ویژه ای است.

کولانی اظهار کرد: مسئولان این شهرستان بدنبال تقویت وحدت بین مردم هستند چرا که مساله وحدت به عنوان یکی از ملزومات حفظ امنیت همواره مورد توجه مردم و مسئولان شهرستان بوده است.

وی افزود: دشمنان بدنبال نفاق و تفرقه بین اقوام و مذاهب مختلف است که با هوشیاری و بیداری مردم نقشه دشمنان خنثی شده است.

کولانی یادآور شد: قروه با 170 هزار هکتار اراضی کشاورزی به عنوان قطب کشاورزی استان کردستان مطرح است که از این میزان، 27 هزار هکتار اراضی آبی و 24 هزار هکتار تحت سیستم آبیاری مکانیزه است.

به گفته وی، موضوع آب دغدغه کشاورزان و مردم است چرا که پایه اقتصادی این شهرستان کشاورزی است و به دلیل مشکل کمبود آب و استفاده بی رویه و غیراصولی باعث فرو نشست آب های زیرزمینی شده است.

وی با اشاره به اینکه قروه با چالش آب در آینده مواجه خواهد شد، گفت: اقدامات اولیه انتقال آب از غرب به شرق استان از سد آزاد و قوچم صورت گرفته و مردم و کشاورزان انتظار دارند طرح با سرعت بیشتری اجرا شود

بازدید [ 817 ]
برچسب ها