اخبار

فرماندار قروه:

عدم آماده سازی زیرساخت های شهرک های صنعتی باعث عدم تمایل سرمایه گذاران می شود

فرماندار قروه گفت: برای احداث شهرک های صنعتی هزینه هایی شده اما عدم آماده سازی زیر ساخت ها باعث بی میلی و عدم تمایل سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای استقرار در این شهرک ها شده است.
عدم آماده سازی زیرساخت های شهرک های صنعتی باعث عدم تمایل سرمایه گذاران می شود
به گزارش روابط عمومی فرمانداری قروه، پرویز کولانی در بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از شهرک های صنعتی شهرستان قروه افزود:توجه به زیر ساخت های شهرک صنعتی در راستای اقتصاد مقاومتی اولویت مسئولان این شهرستان است.

وی یادآور شد: نشست هایی در شهرک های صنعتی با حضور مدیران استانی و شهرستانی و مسئولان واحدهای تولیدی داشته ایم تا برای رفع مشکلات برنامه ریزی بهتری داشته باشیم.

به گفته این مسئول، برای اینکه زیرساخت های آب، برق، گاز و تلفن این شهرک ها تامین شود کارهایی در دست اقدام است تا سرمایه گذاران بخش خصوصی بتوانند با خیال راحت برای سرمایه گذاری، تولید و اشتغال در این اماکن سرمایه گذاری کنند.

کولانی اضافه کرد: در تخصیص اعتبارات سال جاری اولویت شهرستان قروه به بخش آب و فراهم کردن زیرساخت های شهرک های صنعتی اختصاص داده شده است.

وی از معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خواست اعتبار ویژه ایی برای فراهم کردن زیرساخت های شهرک های این شهرستان اختصاص دهد تا موجب فعال شدن واحدهای تولیدی، رفع معضل بیکاری و رونق اقتصادی شود.

**نماینده مجلس: شهرک های صنعتی استان کردستان فقط نام صنعتی را یدک می کشند

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات شهرک های صنعتی در استان کردستان بویژه قروه و دهگلان گفت: این شهرک ها در شان نام خود نیستند و فقط نام صنعتی بودن را یدک می کشند.

علی محمد مرادی اظهار کرد: مشکل برخی از واحدهای تعطیل و نیمه راکد بدهی معوق به بانک ها است هر چند این مشکل در دولت یازدهم کمی سر و سامان پیدا کرده ولی همچنان پابرجاست.

وی با اشاره به اینکه باید اعتباراتی برای تکمیل و توسعه زیرساخت های شهرک های صنعتی در نظر گرفته شود، افزود: رفع مشکلات زیر ساختی باعث ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و ایجاد شغل برای بیکاران می شود که در شهرستان قروه و دهگلان میزان آن بالا است

در شهرک صنعتی آونگان 11 واحد فعال و نیمه فعال و سه واحد راکد، در شهرک دلبران 10 واحد فعال و نیمه فعال و هفت واحد راکد و در شهرک سنگ قروه نیز 9 واحد فعال و نیمه فعال و پنج واحد راکد وجود دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور عصر چهارشنبه به منظور بازدید از برخی شهرک های صنعتی و بررسی وضعیت واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در این شهرک ها، به استان کردستان سفر کرد.

بازدید [ 401 ]
برچسب ها