اخبار

در سومین روز از هفته دولت

طرح 16 طرح در بخش کشاورزی و عمرانی در قروه به بهره برداری رسید

در سومین روز از هفته دولت 16 طرح در بخش کشاورزی و عمرانی با حضور فرماندار و مسئولان شهرستان قروه به بهره برداری رسید.
طرح 16 طرح در بخش کشاورزی و عمرانی در قروه به بهره برداری رسید

مدیر جهادکشاورزی شهرستان قروه روز شنبه در افتتاح سیستم آبیاری کم فشار سریش آباد افزود: در هفته دولت 15 طرح بخش کشاورزی شامل یک طرح سیستم آبیاری کم فشار، چهار طرح آبیاری قطره ایی، هفت طرح آبیاری تحت فشار، یک طرح تولید و بسته بندی ادویه جات و 2 کارگاه تولید خیارشور به بهره برداری می رسد.
خلیل فعله گری با اشاره به اینکه 17 میلیارد ریال برای این 15 طرح هزینه شده است افزود: 2 میلیارد ریال آن اعتبارات بلاعوض دولتی، پنج میلیارد ریال از تسهیلات بانکی و 10 میلیارد ریال آورده سرمایه گذاری است.
به گفته وی برای این 15 طرح شرایط برای اشتغالزایی و تثبت شغل 39 نفر فراهم شده است.
فعله گری با اشاره به اهمیت این طرح ها افزود: این طرح ها در بهینه سازی مصرف آب ،جلوگیری از خام فروشی محصولات کشاورزی، ایجاد اشتغال و افزایش راندمان مصرف آب در بخش کشاورزی کمک می کند.
وی با بیان اینکه برای افتتاح سیستم آبیاری کم فشار 880 میلیون ریال هزینه شده است گفت:710 میلیون ریال از اعتبارات بلاعوض دولتی و 170 میلیون ریال آورده باغداران است.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان قروه با اشاره به اینکه برای این طرح 900 متر لوله گذاری شده است، گفت: 22 خانوار از این طرح بهره مند شدند و این طرح نزدیک به 90 درصد از هدر رفت آب جلوگیری می کند.
به گفته وی سیستم آبیاری کم فشار برای اولین بار در شهرستان قروه اجراء می شود.
مرکز آتش نشانی شهر سریش آباد هم یک طرح دیگر بود که امروز به مناسبت هفته دولت آغاز به کار کرد.
مسئول شهرسازی شهرداری سریش آباد در آیین آغاز به کار این مرکز گفت: این طرح در مساحت 500 متر با اعتبار سه میلیارد و 600 میلیون ریال از محل اعتبارات قانون ماده 9 و 12 استانی افتتاح شد.
مهدی اسدی افزود: این طرح اشتغالزایی هفت نفر را فراهم کرده است.

بازدید [ 853 ]
برچسب ها