اخبار

فرماندار قروه:

طرح کارورزی دانش آموختگان بهترین فرصت برای توسعه اشتغال است

فرماندار قروه گفت: طرح کارورزی دانش آموختگان بهترین فرصت برای انتقال تجربه، دانش و آشنایی کار برای کارورزان در بحث توسعه اشتغال و اقتصاد مقاومتی است.
طرح کارورزی دانش آموختگان بهترین فرصت برای توسعه اشتغال است
به گزارش روابط عمومی فرمانداری قروه،پرویز کولانی در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری افزود: برای جذب اعتبار برای این طرح باید تلاش دوچندانی کرد و در این زمینه هیچ گونه اعتبار برگشتی باید وجود نداشته باشد.
به گفته وی هر مسئله و آسیب های اجتماعی که در جامعه اتفاق می افتد، بخشی از آن به مسئولان و عملکرد آنان باز می گردد بنابر این باید برای تحقق اهداف و برنامه ها با هدف حرکت کرد تا به نتیجه مطلوب دست یافت.
کولانی با بیان اینکه آن چیزی که شغل را خلق می کند تفکر و نگاه انسان است،افزود: اگر در جامعه، انسان خلاق وجود نداشته باشد عقب خواهیم ماند.
وی با اشاره به اینکه باید دریچه دیدها را به اشتغال تغییر داد گفت: باید نگاه ها را از نگاه سخت افزاری به نرم افزاری تبدیل کرد تا باعث تولید ذهن خلاق شود و همین می تواند اشتغال و درآمدزایی به همراه داشته باشد.
وی با انتقاد از اینکه شیوه استفاده از ظرفیت ها را نمی دانیم و فقط در مواقع ضروری اسم آن ها را بر زبان می آوریم گفت: همین امر مانعی برای پیشرفت و توسعه است بایدراهکارهای تخصصی برای استفاده از ظرفیت های شهرستان و ایجاد اشتغال به صورت تخصصی در کنار تبلیغات اثرگذار و خلاق صورت گیرد.
کولانی افزود: نگه داشت و حفاظت از ظرفیت ها با فرهنگ سازی اصولی و آشنا کردن مردم از ظرفیت ها با ویژگی تمامی مسایل مرتبط به توسعه امری ضروری است.

بازدید [ 91 ]
برچسب ها