اخبار

با هدف کنترل بیماری کووید 19 و قطع زنجیره انتقال ویروس؛

طرح شهید سلیمانی از روز شنبه در قروه اجرا خواهد شد

اجرای طرح شهید سلیمانی با هدف کنترل بیماری کووید 19 و قطع زنجیره انتقال ویروس از روز شنبه در شهرستان قروه آغاز خواهد شد.
طرح شهید سلیمانی از روز شنبه در قروه اجرا خواهد شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه ،

جلسه هماهنگی آغاز طرح شهید سلیمانی در مبارزه با بیماری کرونا در سالن جلسات فرمانداری قروه برگزار شد.

در این جلسه ایتدا مسعود معتمدی مسئول مرکز بهداشت شهرستان قروه با بیان اینکه اگر بیماری به موقع تشخیص داده شود و فرد بیمار شرایط را رعایت نماید افراد مبتلا کاهش خواهد یافت و فرد مبتلا نیز به سرعت بیشتری سلامتی خود را کسب می کند اظهار داشت: ما از اصناف قدردانی می کنیم که در راستای اعمال محدودیت ها همکاری می کنند و همچنان نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی برقرار است به گونه ای که هفته گذشته تعداد افراد بستری تا مرز 58 نفر نیز رسید اما هم اکنون 38 نفر در بیمارستان بستری هستند.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح شهید سلیمانی به کاهش میزان بستری ها و میزان ابتلا به بیماری خواهیم رسید افزود: با همکاری نهادها و دستگاه های اجرایی کشور طرح شهید سلیمانی اجرایی می شود که در راستای اجرای این طرح اجرای اطلاع رسانی درست و به موقع ضروری است.

به گفته وی طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با همین هدف خواهد بود که بیماران به موقع شناسایی شوند و خدمات مناسبی نیز ارائه شود.

معتمدی به ارائه اهداف طرح شهید سلیمانی پرداخت و بیان داشت: کنترل بیماری کووید 19 و قطع زنجیره انتقال ویروس، کاهش بستری حداقل به میزان 30 درصد در یک ماه و 50 درصد در 3 ماه ، کاهش میزان مرگ و میر به میزان 10 درصد در یک ماه و 40 درصد در 3 ماه، پوشش حمایت معیشتی از گروه های پرخطر تا 90 درصد در 3 ماه و 50 درصد در یک ماه و همچنین شناسایی زودهنگام بیماران و افراد در تماس با آنها ، از جمله اهداف این طرح می باشد.

مسئول مرکز بهداشت قروه با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا آخر شهریور ماه تعداد یک هزار و 101 نفر به بیماری کرونا در قروه مبتلا شدند افزود: از این تعداد 56 نفر در 6 ماهه نخست سال جاری جان خود را از دست دادند اما از اول مهر ماه تا آخر آبان ماه تعداد مبتلایان به 2 هزار و 171 نفر رسیده است که در مجموع 117 نفر نیز قوت شده اند.

وی ادامه داد: این آمار حاکی از 2 برابر شدن ابتلا و مرگ و میر در طول 2 ماه گذشته می باشد.

به گفته معتمدی تمامی گروه های سنی در این بیماری دخیل هستند و هم اکنون از بیمار زیر 2 سال تا بیمار 92 ساله در شهرستان قروه مبتلا شده اند.

مسئول مرکز بهداشت قروه با بیان اینکه تاکنون 150 نفر از پرسنل مدافعان سلامت به بیماری کرونا مبتلا شده اند گفت: اگر همین روند ادامه داشته باشد با توجه به سرمای فصل و احتمال مشکل در نیروی انسانی و به هم خوردن خدمات و آسیب بیشتر به همشهریان وجود خواهد داشت.

در ادامه این جلسه «حسین الماسی» فرماندار شهرستان قروه نیز با تقدیر از اصناف شهرستان در همکاری با ستاد مبارزه با کرونا اظهار داشت: مردم تا به امروز همکاری خوبی داشته اند و بازاریان و اصناف نیز همکاری خیلی خوبی داشته اند و علی رغم آنکه در مضیقه و مشقت قرار گرفته اند اما شرایط را رعایت کرده اند و آمار بیماری سیر نزولی پیدا کرده است و هم اکنون طرح جامع هوشمند محدودیت ها دارای 7 راهبرد در حال اجرا است.

به گفته فرماندار قروه نظارت و اعمال قانون به صورت منظم انجام می گیرد به صورت روزانه ادامه دارد و تست گیری با استفاده از کیت های جدید سرعت بیشتری یافته است.

وی افزود: هفته گذشته از قریب به 400 نفر و این هفته نیز 430 نفر تست کرونا  گرفته شده است و بیماریابی را در دستور کار قرار داده ایم و قرنطینه و رهگیری در ادامه آن اجرایی می شود.

الماسی به کمک های معیشتی در رزمایش کمک های مومنانه اشاره نمود و گفت: روز گذشته تعداد 2 هزار بسته معیشتی فراهم شده است و در میان نیازمندان شهرستان و خانواده های زندانیان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه محدودیت ها در 3 حوزه اجرایی می شود، افزود: حوزه بازرگانی تجارتی خدماتی،  حوزه فرهنگی اموزشی و حوزه ترددها از جمله حوزه هایی بوده است که در این طرح مورد محدودیت قرار گرفته اند.

الماسی با تقدیر از راهنمایی و رانندگی افزود: باید بگوییم از 9 شب تا 4 صبح تردد ها کاملا ممنوع  شده است و به خودروهایی که تردد می کنند تذکر داده می شود و مورد جریمه قرار می گیرند.

وی ادامه داد: هم اکنون نیز تردد بین شهری ممنوع شده است و تمام هدف ما این است که زنجیره انتقال ویروس را قطع نماییم.

فرماندار شهرستان قروه خاطر نشان کرد: طرحی نیز که هم اکنون در حال اجرا می باشد و به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است در راستای راهبرد دوم و افزایش تعداد تست ها در محلات مختلف است.

وی در پایان با تاکید مجدد بر لزوم رعایت نکات بهداشتی گفت: هم اکنون دو عامل عروسی ها و دورهمی های خانوادگی در افزایش ابتلا به بیماری نقش دارند که باید به صورت جدی از برگزاری این مراسمات و دورهمی های خانوادگی خودداری کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه نیز در جریان این جلسه با اشاره به اهمیت طرح شهید سلیمانی اظهار داشت: در این طرح از نام مبارک حاج قاسم سلیمانی استمداد می گیریم و این کار را به نام ایشان آغاز می کنیم.

سرهنگ محمد رضا مومنی ادامه داد: کار در شهرستان قروه با توجه به همکاری و همدلی که وجود دارد به نحو احسن انجام می شود و فرماندار محترم به عنوان فرمانده این طرح خواهند بود و می طلبد که یک برنامه ریزی کامل در این خصوص داشته باشیم.

وی ادامه داد: در هر شهرستان محلاتی مشخص شده است که باید کار روی این محلات اجرایی شود و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

مومنی به آسیب های بیماری کرونا اشاره نمود و بیان داشت: بسیاری از ما عزیزان خود را در این رابطه از دست داده ایم و در این طرح شهید سلیمانی ما به جنگ با کرونا می رویم و این ویروس منحوس را از کشور بیرون می اندازیم.

فرمانده سپاه قروه گفت: از شنبه این طرح اجرایی خواهد شد و کارگروه ها فعال خواهند شد و این تیم ها شامل یک پزشک و یک پرستار و 10 نفر بهیار هستند که می توان از بسیجیانی که دوره های خودامدادی حضور دارند استفاده نماییم.

وی تصریح کرد: تیم ها باید دارای کارت شناسایی باشند و توسط سامانه 4030 با منازل مورد نظر هماهنگی لازم ایجاد شود.

به گفته مومنی بیماری یابی فعال و مراقبت در منزل از اهداف این طرح است که در جهت کمک به شبکه بهداشت و درمان اجرایی می شود.

«علیرضا عبدی» معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان  قروه نیز در پایان این نشست گفت: ما تشکر می کنیم از اصناف شهرستان که بیشترین همراهی را با ما داشته اند و هم اکنون نیز باید اطلاع رسانی در خصوص منع تردد در شهرستان به صورت جدی تری انجام شود.

وی ادامه داد: نصب بنر در سطح شهرستان و اشاره جدی به این موضوع ضروری است و باید بازدید از سطح ادارات صورت بگیرد تا مشخص شود که چه اداراتی پروتکل های بهداشتی را به خوبی رعایت می کنند.

عبدی تاکید کرد: باید ادارات و نهادها برای جامعه هدف خود با ارسال پیامک مسائل بهداشتی و ممنوعیت ترددها را اعلام کنند.

بازدید [ 145 ]
برچسب ها