اخبار

قروه؛

سومین نشست انجمن کتابخانه های عمومی سال 98 برگزار شد

سومین نشست انجمن کتابخانه های عمومی سال 98 برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قروه، سرپرست فرمانداری شهرستان قروه در این نشست با اهمیت کتاب و کتابخوانی و تشویق مردم به ویژه جوانان به مطالعه کتاب گفت : افزایش میزان مطالعه باید در اولویت فعالیت کتابخانه های باشد و در این موضوع بحث آمار و ارقام مطرح نباشد و به جنبه کیفی و محتوایی و بالا بردن سطح کیفی مطالع مد نظر باشد .

 

حسین الماسی پیشنهاد کرد که از صاحب نظران و اهل کتاب و نویسندگان برای برگزار کارگاه های نقد و بررسی و معرفی کتاب دعوت شود و از این به بعد در جلسات انجمن کتاب خانه ها یکی از افراد صاحب نظر و اگاه حضور داشته باشد و مدت زمانی از جلسه به معرفی و نقد کتاب اختصاص یابد .

 

وی همچنین از مسئول کتابخانه های شهرستان خواست که کتابخانه در حال احداث خیابان ابوذر را از نظر مناسب سازی دسترسی معلولین و سالمندان مورد بررسی قرار دهد و حتماً به این موضوع توجه ویژه داشته باشد .

 

رئیس نهاد کتابخانه های عمومی قروه در این جلسه با اشاره به جذب 38 میلیون تومان سهم نیم درصدی شهرداری ها در سال 98 از بهره مندی حدود 13 هزار نفر مراجعه کننده از منابع کتابخانه های سطح شهرستان قروه خبر داد و گفت : در شهرستان قروه پنج باب کتابخانه عمومی و نهادی و یک باب کتابخانه مشارکتی فعال هستند و با مشارکت انجمن حمایت از معلولین باران یک دستگاه خودرو کتابخانه سیار نیز برای روستاهای دور افتاده و محروم فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

 

جواد عباسی تعداد نسخه‌های کتاب در کتابخانه های شهرستان را 75 هزار و 206 نسخه عنوان کرد و از عضویت 7622 نفر به صورت فعال خبر داد و اظهار کرد : از ابتدای امسال تا کنون 45 هزار و 453 جلد کتاب به امانت برده شده .

 

همچنین در این جلسه برنامه های پیشنهادی برای هفته کتاب و کتابخوانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

سومین نشست انجمن کتابخانه های عمومی

بازدید [ 173 ]